کد خبر:237277
پ
مرکز تجارت الکترونیکی
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی:

کسب‌ و کارهای اینترنتی موظف به اعلام وضعیت تأمین کالا در سایت هستند

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، کسب‌ و کار های اینترنتی دارای ای‌نماد را موظف کرد در زمان اعمال محدودیت‌های کرونا وضعیت تأمین کالا را در سایت‌های خود اعلام کنند.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، کسب‌ و کار های اینترنتی دارای ای‌نماد را موظف کرد در زمان اعمال محدودیت‌های کرونا وضعیت تأمین کالا را در سایت‌های خود اعلام کنند.

 

***  اعلام وضعیت تامین کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در اطلاعیه ای اعلام کرد:

کسب‌ و کار های اینترنتی دارای «اینماد» (نماد اعتماد الکترونیکی) در زمان اعمال محدودیت‌های کرونا موظف به اعلام وضعیت تأمین کالا در سایت‌های خود هستند.

یکی از مسائلی که خرید اینترنتی را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد و معمولا به ثبت شکایت از کسب و کار منجر می‌شود، عدم تامین کالا توسط سایت‌ها است.

برخی از سایت‌های فروش کالا در اینترنت برای کسب سود بیشتر، دست به کارهایی می‌زنند که یکی از آن‌ها فروش کالایی است که در انبار ندارند.

این کار سبب می‌شود فرد خریدار پول را واریز کند، اما کالا در زمان معین به دست او نرسد.

از طرف دیگر گاهی اوقات به دلیل بالا رفتن قیمت ارز و به تناسب آن بالا رفتن قیمت کالای فروخته شده، سایت‌ها کالایی که روز قبل فروخته‌اند را ناموجود می‌کنند و از خریدار می‌خواهند ما به تفاوت آن را پرداخت کنند.

این قبیل مسائل باعث شد مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اطلاعیه‌ای صادر کند.

 

*** اطلاعیه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان اطلاعیه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی آمده است:

با توجه به اعمال محدودیت در فعالیت کسب‌ و کار ها توسط ستاد ملی مقابله با کرونا از اول آذرماه، ضروری است کسب‌ و کار های اینترنتی دارای اینماد، نسبت به موجود بودن کالا یا امکان تأمین آن کاملاً مطمئن باشند و درصورت عدم تأمین کالا مطابق با ماده ۳۹ قانون تجارت الکترونیکی رفتار کرده و امکان فروش کالاهای فوق را در وب سایت خود غیر فعال کنند.

همچنین اگر این محدودیت ها بر ساعات پاسخگویی یا ارسال کالا تاثیرگذار بوده در وب‌سایت خود تغییرات جدید را به اطلاع مصرف‌ کنندگان برسانند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول