اخبار برگزیده

کد خبر:237140
پ
تابش
رییس سازمان حمایت:

ارسال بیش از یک هزار پرونده تخلف قاچاق به تعزیرات در مهرماه ۹۹

رییس سازمان حمایت از ارسال بیش از یک هزار پرونده تخلف قاچاق به تعزیرات در مهرماه ۹۹ خبر داد.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ارسال بیش از یک هزار پرونده تخلف قاچاق به تعزیرات در مهرماه ۹۹ خبر داد.

 

*** ارسال پرونده متخلفان قاچاق به تعزیرات حکومتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس تابش گزارشی از اهم فعالیت‌ها و عملکرد سازمان حمایت و سازمان‌های صنعت استان‌ها در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا درسطح عرضه در مهرماه سال ۹۹ ارائه کرد و اظهار داشت:

یک هزار و ۳۵ مورد پرونده تخلف صنفی در راستای اجرای این طرح تشکیل شده است.

در این بازه زمانی کارشناسان این سازمان و بازرسان سازمان صنعت استان‌ها با بهره‌گیری از تمام امکانات و ظرفیت موجود در امر بازرسی، ضمن بازرسی از ۴۱ هزار و ۶۲ مورد از مراکز خرد و کلان درسطح عرضه، برای بیش از یک هزار واحد صنفی متخلف از این ناحیه تشکیل پرونده داده و جهت سیر مراحل قانونی ، پرونده های متشکله در اختیار شعب تعزیرات حکومتی استان‌ها قرار گرفتند.

 

تابش میانگین ارزش هر پرونده را ۵۸۹ میلیون ریال برآورد کرد و افزود:

طرح مبارزه با کالای قاچاق در سطح عرضه به وسیله بازرسان، هدفمند، مستمر و به لحاظ اولویت ادامه خواهد داشت.

در این بازه زمانی، استان تهران با بیش از ۷ هزار مورد بازرسی و استان سیستان و بلوچستان با ۳۵۵ مورد تشکیل پرونده و ۱۸۶ میلیارد ریال ارزش کالای قاچاق مکشوفه ، بالاترین عملکرد را در بین استان‌ها داشته‌اند.

 

معاون وزیر صنعت درباره آخرین آمار کالاهای قاچاق مکشوفه، خاطرنشان کرد:

طی این مدت، بیشترین ارزش ریالی را به ترتیب مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی با ۵/۲۰۷ میلیارد ریال، کالای قاچاق موضوع تبصره (۴) الحاقی ماده (۱۸) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارزبا ۴/۱۷۰ میلیارد ریال و سوخت‌ها و روغن‌های معدنی با ۲/۱۰۵ میلیارد ریال به خود اختصاص داده‌اند این در حالی است که لوازم یدکی با ۹/۲۸ میلیارد ریال و غلات با ۲۷ میلیارد ریال در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

*** ثبت موجودی کالا در سامانه جامع انبارها

 

وی در خصوص ثبت کلیه موجودی کالاها در سامانه جامع انبارها تاکید و به صراحت اعلام کرد:

همه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلّف و موظف به ثبت موجودی کالای خود در این سامانه می‌باشند، در غیر این صورت، در صورت هر گونه گزارش و یا بازرسی، بعنوان کالای قاچاق و احتکار محسوب شده و حسب قانون با متخلفین برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان حمایت در پایان از تلفن ۱۲۴ این سازمان نیز به عنوان مجموعه‌ای منسجم برای دریافت لحظه‌ای و یکپارچه شکایات، انتقادات و پیشنهادهای مردمی نام برد و از هموطنان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا نگهداری و جابجایی مشکوک کالا ، مراتب را سریعا با آن در میان گذاشته و اطلاع رسانی نمایند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول