کد خبر:237358
پ
تسهیلات
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

اختصاص ۲۱۲۸.۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای صنعت و معدن

مجموع تسهیلات اعطایی به بخش صنعت و معدن در نیمه نخست سال ۹۹ به رقم دو هزار و ۱۲۸.۴ هزار میلیارد ریال رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۹.۸ درصد رشد را نشان می دهد.

مجموع تسهیلات اعطایی به بخش صنعت و معدن در نیمه نخست سال ۹۹ به رقم دو هزار و ۱۲۸.۴ هزار میلیارد ریال رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۹.۸ درصد رشد را نشان می دهد.

 

*** رشد ۵۸ درصدی پرداخت تسهیلات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ۴ آذرماه از جداول آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت، سهم بخش صنعت و معدن از کل پرداختی به بخش های اقتصادی توسط بانک ها و موسسه های اعتباری در نیمه نخست امسال رقم ۳۰.۵ درصدی را نشان می دهد.

بر اساس آمار مورد بررسی بانک صنعت و معدن در دوره هشت ماهه سال ۹۹ نیز میزان پرداخت ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۵۸ درصدی را ثبت کرد، ضمن اینکه میزان قرار دادها هم افزایش ۵۰ درصدی در مقایسه با نیمه نخست پارسال را نشان می دهد.

 

*** سهم ۷۵.۸ درصدی برای سرمایه در گردش/ افزایش ۱۳۱ درصدی وصولی ها

 

بررسی ها نشان می دهد از مجموع تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن در بخش سرمایه در گردش یکهزار و ۶۱۳.۴ هزار میلیارد ریال تخصیص یافت که در واقع ۷۵.۸ درصد از کل تسهیلات اعطایی به این بخش می شود.

بانک یاد شده در داده های آماری هشت ماهه از رشد ۱۳۱ درصدی وصولی ها نسبت به مدت مشابه خبر داد، ضمن اینکه مصوبات هم افزایش ۵۸ درصدی را در نیمه نخست امسال ثبت کرد.

علاوه براین مانده سپرده های چهارگانه بانک صنعت و معدن در دوره فروردین لغایت آبان ۹۹ نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش ۶۲ درصدی را نشان می دهد.

 

*** ۱۳۳ درصد رشد صدور ضمانت نامه ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جداول آماری مورد بررسی در ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۹ صدور ضمانت نامه های ریالی این بانک در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته افزایش ۱۳۳ درصدی را ثبت کرد.

همچنین گشایش اعتبارات اسنادی ریالی نیز رشد ۱۴۲ درصدی را نشان می دهد.

در ۶ ماهه نخست امسال ۶ هزار و ۳۰۱ بنگاه تولیدی کوچک، متوسط و همچنین طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد درخواست تامین مالی از شبکه بانکی داشتند که پس از طی مراحل مرتبط، سه هزار و ۲۳۶ واحد و طرح صنعتی به بانک‌های عامل سراسر کشور معرفی شدند.

میزان تسهیلات مصوب برای این تعداد طرح معرفی شده به بانک‌ها افزون بر ۱۱۳ هزار میلیارد ریال بود.

در نیمه نخست سال ۹۹ تعداد یک ‌هزار و ۵۳۵ بنگاه تولیدی کوچک، متوسط و طرح نیم‌ تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در مجموع بیش از ۳۹ هزار میلیارد ریال تامین مالی شدند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول