کد خبر:237085
پ
ستاد ملی مقابله با کرونا
رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا:

همراه داشتن کارت ملی الزامی می‌شود

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا از ارائه پیشنهاد به این ستاد، مبنی بر الزام شهروندان به همراه داشتن کارت ملی خبر داد.

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا از ارائه پیشنهاد به این ستاد، مبنی بر الزام شهروندان به همراه داشتن کارت ملی خبر داد.

 

*** پیشنهاد به همراه داشتن کارت ملی به ستاد ملی مقابله با کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین ذوالفقاری درباره الزام به همراه داشتن کارت ملی اظهار داشت:

همه افراد طبق قانون مکلف هستند کارت ملی را همراه داشته باشند و این پیشنهاد به ستاد ملی ارائه می‌شود و در صورت تصویب، همه مکلف هستند کارت ملی را همراه داشته باشند.

 

*** شناسایی ۴۴ فرد با کرونا مثبت که قصد سفر داشتند

 

وی در حاشیه نشست کمیته ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد:

در جلسه امروز دو موضوع بررسی شد، یکی موضوع همراه داشتن کارت ملی توسط شهروندان در سراسر کشور با هدف کنترل هوشمند کسانی که احتمالا دارای بیماری کرونا هستند و تست مثبت داشته‌اند.

این کار در چند روز اخیر در حمل و نقل ریلی و هوایی انجام شد و در بین مسافرین ریلی، در دو روز گذشته ۴۴ نفر از این طریق شناسایی شدند و ورودشان منع شد و از در حمل و نقل هوایی هم از ورود ۴ نفر به هواپیما جلوگیری شد.

در طرح همراه داشتن کارت ملی، با استفاده از یک اپلیکشن کمتر از یک ثانیه میتوان مشخص کرد فردی که در اداره و یا بانک و یا سوپر مارکت مراجعه کند، به محض دیده شدن کارت ملی به وسیله موبایل مشخص میشود که تست او مثبت است یا نه.

 

*** مشارکت مردم در مدیریت بیماری کرونا

 

رییس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت:

موضوع بعدی نیز طرح مشارکت مردم در مدیریت بیماری کرونا خصوصا در امر رسیدگی به افراد آسیب‌پذیر و همچنین در حوزه آموزش و تامین دارو و کمک به بیماران است که مباحث آن نهایی شده و برای اجرا، ابلاغ می‌شود.

 

*** به کسی که کارت ملی با خود همراه نداشته باشد، خدمتی داده نمی‌شود

 

ذوالفقاری درباره این که اگر کسی کارت ملی به همراه نداشته باشد گفت:

به کسی که کارت ملی با خود همراه نداشته باشد، خدمتی داده نمی‌شود.

کسانی که آزمایش داده‌ و نتیجه آن مثبت شده، در سامانه به مدت دو هفته ثبت می‌باشند و بعد از این مدت، از قرنطینه خارج می‌شوند و نامشان هم در سیستم نخواهد بود.

طبق گزارشات مبنی بر اجرای این طرح در دور روز گذشته، به‌طور میانگین بیش از ۸۵ درصد رعایت شده و هم‌چنین تردد خودروها به میزان ۳۹ درصد به نسبت مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته و بیش از یازده هزار خودرو جریمه شده‌اند؛ اعم از جریمه‌های یک‌ میلیون، پانصد هزار و دویست هزار تومانی.

هم‌چنین ۲۳۰ هزار مورد به خودروها تذکر داده شده و ۹۳ هزار خودرو عودت داده شده‌اند، بیش از صد هزار پیامک نیز ارسال شده و در حوزه اصناف ۶۹۷۶۹ مورد تذکر داده شده و ۷۷۳۹۷ مورد پلمپ شده‌اند.

درباره مشاغلی که رعایت نمی‌کنند هم نظارت‌ها تقویت می‌شود و با این‌دسته‌ی اندک، برخورد قانونی خواهد شد.

از مردم عزیزمان هم تشکر می‌کنیم که در اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند و امیدواریم با توجه به شرایط بیماری، همکاری‌ها بیشتر شود.

 

***  تمدید و یا تقلیل محدودیت

 

وی درباره امکان تمدید و یا تقلیل محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها بیان کرد:

عنوان این طرح، طرح هوشمند محدودیت‌هاست و تا زمانی که وضعیت یک شهر قرمز است مقررات شهر قرمز اعمال شده، اگر وضعیت یک شهر نارنجی شد محدودیت‌ها به سطح محدودیت‌های نارنجی تقلیل یافته و اگر وضعیت شهری زرد شد، مقررات شهر زرد برای آن اعمال می‌شود و اگر وضعیت شهری هم سفید شد، محدودیتی وجود ندارد.

امیدواریم شهرها در دو هفته آینده وضعیت بهتری یابند و از ۸۹ شهری که یکماه قبل دارای وضعیت قرمز بودند، الان ۲۰ شهر با وضعیت قرمز مانده و در روزهای آینده وضع بهتری خواهند داشت.

تاکید داریم که هم مسئولین شهرها و هم مردم همکاری کرده و رعایت کند تا هر چه زودتر محدودیت‌ها کاهش یافته و برداشته شود.

راه حل برداشته شدن محدودیت‌ها، رعایت و بهبود شرایط هر شهر است و در این طرح، شهرها مبنا قرار گرفته‌اند.

 

*** تردد خودروها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در پایان درباره منع تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح اظهار داشت:

برخی مشاغل نیاز به تردد در شب دارند، از جمله تاکسی‌های اینترنتی، آژانس‌ها و برخی مشاغل که کار شیفتی انجام می‌دهند؛

درخواست ما درباره این مشاغل شیفتی این است که شیفت کارمندان به‌صورت شیفت غروب تا شیفت صبح در نظرگرفته شود تا نیاز به تردد در ساعت‌های ۲۱ تا ۴ صبح نباشد.

اما آن‌دسته از مشاغلی که برحسب ضرورت نیاز به این تردد دارند، لیست شماره خودروی آن‌ها به فرمانداری‌ها داده شود تا با هماهنگی نیروی انتظامی اعمال جریمه نشوند و حتی در دو روز گذشته اگر هم جریمه شده باشند، جریمه آن‌ها مرتفع خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول