کد خبر:236910
پ
رحمت الله فیروزی پوربادی
عضو کمیسیون عمران مجلس:

قیمت مصالح ساختمانی روزانه و بدون دلیل در حال افزایش است

عضو کمیسیون عمران مجلس، مرجع نامشخص نرخ‌گذاری در بازار مصالح ساختمانی را دلیلی بر افزایش روز افزودن قیمت مصالح ساختمانی دانست.

عضو کمیسیون عمران مجلس، مرجع نامشخص نرخ‌گذاری در بازار مصالح ساختمانی را دلیلی بر افزایش روز افزودن قیمت مصالح ساختمانی دانست.

 

*** تأثیر مستقیم مصالح ساختمانی در افزایش قیمت تولید مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رحمت الله فیروزی پوربادی با انتقاد از افزایش روز افزون قیمت مصالح‌ساختمانی در کشور، اظهار کرد:

متأسفانه بر اساس آمارها قیمت مصالح‌ساختمانی در یک سال اخیر به صورت میانگین بیش از ١٠٠ درصد افزایش یافته است که قطعا این میزان افزایش نرخ، به هیچ وجه قابل قبول و کارشناسی نیست.

به طور حتم یکی از عوامل اصلی گرانی مسکن در سه سال اخیر، افزایش نرخ مصالح و تجهیزات ساختمانی بوده است، بنابراین برای مدیریت قیمت تمام شده مسکن باید بازار مصالح مورد اصلاح قرار گیرد.

 

*** لزوم افزایش نظارت بر بازار مصالح‌ساختمانی

 

وی بر لزوم افزایش نظارت بر بازار مصالح‌ساختمانی تأکید کرد و گفت:

وزارت صنعت به عنوان متولی این حوزه باید نظارت شدیدتری را نسبت به بازار مصالح به ویژه بخش آهن آلات، میلگرد، فولاد و سنگ صورت دهد.

 

*** مرجع نرخ‌گذاری در بازار مصالح ساختمانی مشخص نیست

 

فیروزی‌پور با اشاره به اینکه در شرایط کنونی مرجع نرخ‌گذاری در بازار مصالح‌ساختمانی مشخص نیست، این مسئله موجب می‌شود که قیمت مصالح روزانه بدون دلیل منطقی و اقتصادی افزایش یابد، بنابراین دولت باید به موضوع قیمت‌گذاری مصالح ورود کند، اظهار کرد:

البته ورود دولت برای قیمت‌گذاری نباید تنها معطوف به بازار مصالح‌ساختمانی باشد، زیرا هر بازار اقتصادی از بخش‌های دیگر تأثیر می‌گیرد، بنابراین ورود جامع دولت می‌تواند از بسیاری از مشکلات و تلاطمات اقتصادی جلوگیری کند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون عمران مجلس، در پایان پیرامون تأثیر دلالان و سوداگران در بازار مصالح‌ساختمانی، افزود:

به نظر من بیشترین علت بروز تلاطم در بازار مصالح، نبود مدیریت جامع و خلاء متولی و ناظر است، از این رو در این عرصه دلالان نقش کمتری نسبت به بازارهای اقتصادی دیگر از جمله ارز دارند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول