کد خبر:237027
پ
رشد شاخص بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۱۶ هزار واحدی شاخص بورس در سومین روز آذرماه

شاخص بورس در جریان معاملات سوم آذرماه بازار سرمایه با ثبت رشد ۱۶ هزار واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۳۷۵ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص بورس در جریان معاملات سوم آذرماه بازار سرمایه با ثبت رشد ۱۶ هزار واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۳۷۵ هزار واحد قرار گرفت.

 

*** رشد ۱۶ هزار واحدی شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان داد و ستدهای ۳ آذر بازار سرمایه، بیش از ۱۱میلیارد و ۸۱۷ میلیون سهم و حق‌تقدم به ‌ارزشی بالغ بر ۱۱هزار و ۷۳۵ میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۴۵۰ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۶هزار و ۶۹۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۷۵هزار و ۵۳۸واحد قرار گرفت.

 

*** نمادهای مثبت در بازار

 

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، معدنی و صنعتی گل¬گهر و معدنی و چادرملو شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند، به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۴۳۶۴واحد، کل (هم‌وزن) ۴۹۲۳واحد، قیمت (هم‌وزن) ۳۲۲۴واحد، آزاد شناور ۲۴۳۷۹واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۱۷۷۳۷ و ۱۲۸۷۷ واحد رشد کردند.

 

*** بازار فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۴۸۷ میلیون ورقه به ‌ارزش ۳ هزار و ۹۷۷ میلیارد تومان در ۶۶۱ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۰۷ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۶ هزار و ۶۸۲ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم ۳ آذرماه بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، تولید برق ماهتاب کهنوج و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، ذوب‌آهن اصفهان و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول