کد خبر:237031
پ
حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال آینده
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال آینده؛ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

در پیش‌نویس لایحه بودجه ۱۴۰۰، حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال آینده، ۳ میلیون و۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

در پیش‌نویس لایحه بودجه ۱۴۰۰، حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال آینده، ۳ میلیون و۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

***  افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در تبصره ۱۲ پیش نویس لایحه بودجه ۱۴۰۰ آمده است، پس از اعمال افزایش ضریب ریالی حقوق برای گروه‌های مختلف حقوق بگیر موضوع جز ۱ این بند و معادل افزایش ضریب ریالی برای افزایش حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران، مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کارمشخص به نسبت مدت کارکرد و حکم حقوق بازنشستگان متناسب سنوات خدمت قابل قبول، از سی و پنج میلیون ریال کمتر نباشد.

بنابراین کف حقوق کارکنان رسمی و پیمانی و بازنشستگان و وظیفه بگیران در سال ۱۴۰۰، ۳ میلیون ۵۰۰ هزار تومان در ماه است.این رقم در بودجه سال جاری، ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود.

 

*** افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پیوست ضوابط مالی بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰، افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار ۲۵ درصد پیش‌بینی شده و این رقم قطعی نبوده و پس از تصویب شورای عالی کار، لازم الاجرا خواهد شد.

همچنین در این بخشنامه سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه‌کار کارکنان برای سال ۱۴۰۰ معادل اعتبار سرانه اضافه ‌کار در نظر گرفته شده در سال ۹۹ پیش‌بینی شده و تعیین سقف اعتبار در نظر گرفته شده است.

در قانون بودجه سال ۹۹، همچنین در زمینه اعتبار ماموریت‌های داخلی و خارجی کارکنان و اعتبار سرانه کمک‌های رفاهی مستقیم و غیرمستقیم کارکنان نیز لحاظ شده و دستگاه‌های مربوطه موظفند در سند اجرایی بودجه دستگاه مربوطه خود این سقف را رعایت کنند

علاوه براین در بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ در زمینه مبلغ پاداش پایان سال کارکنان یا همان عیدی مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده که تایید نهایی آن هم موکول به تصویب هیئت وزیران شده و این در حالی است که مبلغ مصوب عیدی در بودجه سال ۱۳۹۹ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول