کد خبر:237045
پ
ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش
معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران:

جزئیات اقدامات حقوقی در ممانعت از ترخیص لوازم خانگی بوش

معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران، جزییات اقدامات حقوقی در ممانعت از تایید حکم بدوی ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش را تشریح کرد.

معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران جزئیات اقدامات حقوقی در ممانعت از تایید حکم بدوی ترخیص ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش را تشریح کرد.

 

*** ممانعت از ترخیص لوازم خانگی بوش

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ابراهیم نقدی در خصوص ممانعت از ترخیص لوازم خانگی بوش، اظهار داشت:‌
با پیگیریهای حقوقی گمرک ‌جمهوری اسلامی ایران و پس از وصول رای بدوی با بررسی موضوع در دفتر حقوقی گمرک با همکاری حوزه معاونت امور گمرکی وگمرکات استان هرمزگان در راستای جلوگیری از تضییع حقوق تولیدکنندگان و دولت، اقدامات حقوقی مناسب انجام شد.

وی در ادامه، بیان کرد:

پس از صدور دادنامه بدوی مبنی بر الزام به ترخیص کالا در شعبه بدوی دیوان عدالت نسبت به تنظیم دادخواست تجدید نظر و اعتراض به دادنامه بدوی اقدام که با پیگیری‌های به عمل آمده ، نهایتا حکم دادگاه بدوی در مرجع تجدید نظر دیوان عدالت نقص گردید و با این حکم روند ترخیص محموله موصوف متوقف گردید.

معاون حقوقی و نظارت گمرک در پایان با اشاره به اینکه در پرونده امر گمرک با رصد حقوقی به موقع پرونده و تبیین موضوع برای مرجع محترم تجدیدنظر دیوان عدالت از تایید حکم بدوی جلوگیری به عمل آمد، افزود:

در سال جاری که بنام سال جهش تولید نامگذاری شده است گمرک همواره وبیش از گذشته در خدمت تولید وخادمین بخش تولید خواهد بود.
لازم است از دیوان عدالت بویژه مرجع تجدیدنظر، ناظرگمرکات استان هرمزگان و حوزه معاونت فنی وامور گمرکی گمرک ایران و سایر مراجع نظارتی که همکاری تنگاتنگی داشتند قدردانی نمایم و از رسانه ها نیز بابت شفاف سازی، پیگیری و انعکاس موضوع سپاسگزاریم.

 

*** منشا ارز مندرج در ثبت سفارش

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی مکاتبه دفتر حقوقی با رییس دیوان عدالت اداری نشان می‌دهد در یکی از استدلال‌های ارائه شده که از سوی معاونت حقوقی به دیوان عدالت اداری آمده بود، منشا ارز مندرج در ثبت سفارش، خرید ارز در سیستم بانکی بوده و نوع پرداخت در اظهارنامه مرتبط نیز برات بانکی ذکر شده بود، بر این اساس جهت استفاده از تسهیلات بند ۳ ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، بارنامه حمل می‌بایست در مهلت بروات اسنادی صادر شده باشد که چنین اقدامی صورت نگرفته بود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول