کد خبر:236880
پ
مدیر تضمین کیفیت فولاد
مدیر تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت فولادمبارکه:

فولادمبارکه با بهره‌گیری از الگوهای معتبر جهانی، بهترین‌ها را اجرا می‌کند

مدیر تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت فولادمبارکه معتقد است فولاد مبارکه در زمینۀ پیاده‌سازی و اجرای مفاهیم مدیریتی در سازمان همواره کوشیده با بهره‌گیری از الگوهای معتبر جهانی، بهترین رویکردها را طراحی و اجرا کند.

مدیر تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت فولادمبارکه معتقد است فولاد مبارکه در زمینۀ پیاده‌سازی و اجرای مفاهیم مدیریتی در سازمان همواره کوشیده با بهره‌گیری از الگوهای معتبر جهانی، بهترین رویکردها را طراحی و اجرا کند.

 

*** دانش به‌عنوان سرمایۀ ارزشمندی می‌تواند منبعی برای خلق ارزش باشد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد ناظمی هرندی با بیان این که در فضای پرتلاطم کسب‌وکار امروزی، سازمان‌ها همواره در پی کسب مزیت رقابتی و ارتقای قابلیت‌های خود در مقایسه با سایر رقبایشان هستند اظهار داشت:

دانش به‌عنوان سرمایۀ ارزشمندی که می‌تواند منبعی برای خلق ارزش باشد، امروزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و از عوامل اصلی پیش‌برندۀ هر سازمان در فضای رقابتی به شمار می‌آید، تا آنجا که از آن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دارایی‌های نامشهود سازمان یاد می‌شود.

 

*** مدیریت دانش

 

وی در ادامه ضمن اشاره به ابداع مفهوم مدیریت دانش در سال‌های اخیر بیان کرد:

تعاریف گوناگونی توسط افراد مختلف برای مفهوم مدیریت دانش ارائه شده است که یکی از معروف‌ترین آن‌ها به فرایندی اشاره دارد که شناسایی، کسب، ایجاد و نگهداری و به‌کارگیری دانش را برای افراد سازمان در زمان مناسب فراهم می‌کند.

 

*** نگاه دانش محور

 

مدیر تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت فولادمبارکه در ادامه یادآور شد:

فولاد مبارکه پس از عبور از دوران ساخت و بهره‌برداری و ورود به دوران رشد و توسعه، نگاه دانش‌ محور در سازمان را دنبال کرده است.

در واقع دانش و تجربۀ کسب‌شده در آن دوران موتور محرک اصلی در دوران توسعه بوده است.

 

*** زمینۀ ایجاد فرهنگ تسهیم و اشتراک‌گذاری دانش و تجارب

 

ناظمی هرندی تأسیس شرکت مهندسی فولاد، راه‌اندازی موفق شرکت فولاد هرمزگان، شرکت فولاد سفیددشت و فولاد سنگان را در کنار دیگر توسعه‌های شکل‌گرفته در سال‌های گذشته، گواهی بر اثبات این ادعا دانست و بیان کرد:

در حوزۀ کارکنان نیز با تمرکز بر توسعۀ کار تیمی و مشارکتی و ایجاد زیرساخت‌های اطلاعاتی و دانشی، زمینۀ ایجاد فرهنگ تسهیم و اشتراک‌گذاری دانش و تجارب فراهم شده است.

فولادمبارکه در زمینۀ پیاده‌سازی و اجرای مفاهیم مدیریتی در سازمان همواره کوشیده با بهره‌گیری از الگوهای معتبر جهانی، بهترین رویکردها را طراحی و اجرا کند.

 

*** الگوی جهانی برای سازمان‌های دانش‌محور

 

وی در ادامه مدل MAKE: Most Admired Knowledge enterprise را یکی از معتبرترین الگوها در زمینۀ مدیریت دانش  دانست و افزود:

با ارائۀ یک الگوی جهانی برای سازمان‌های دانش‌محور، به‌صورت سالانه جایزه‌ای در سطوح ملی، قاره‌ای و جهانی تعریف شده است.

فولاد مبارکه از سال ۱۳۹۰ وارد فرایند ارزیابی این جایزه شد که توسط دانشگاه صنعتی شریف به‌عنوان نمایندگی MAKE در ایران برگزار می‌گردید.

این شرکت در سال‌های ۹۰ تا ۹۳ به‌عنوان سازمان دانشی برتر ایران معرفی شد و در سال ۹۴ برای اولین مرتبه در جمع ۲۵ شرکت برتر آسیا قرار گرفت.

نهایتا در ادامۀ این مسیر در سال ۹۶ موفق شد با کسب رتبۀ یازدهم آسیا در کنار شرکت‌هایی همچون سامسونگ و تویوتا قرار گیرد.

 

*** کسب جایزه جهانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر تضمین کیفیت و تعالی سازمانی شرکت فولادمبارکه در پایان ضمن اشاره به برگزاری جایزه‌ای با عنوان MIKE: Most Innovative Knowledge enterprise در  دانشگاه هنگ‌کنگ به‌صورت سالانه، موفقیت فولاد مبارکه در کسب این جایزۀ جهانی در سال ۹۸ را  یادآور شد و اظهار داشت:

از برنامه‌های آتی سازمان در حوزۀ مدیریت دانش می‌توان به توسعۀ شبکه‌های دانشی در سطح گروه فولادمبارکه، ایجاد انجمن‌های تخصصی و تکمیل نقشه‌های دانش فرایندی اشاره کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول