کد خبر:236097
پ
۰۷c89a44-bfb5-406d-a13a-818fbd761204
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت موتور تولید صفر که تورم است را خاموش کند/ دلیل اصلی وجود تورم به صورت مستمر در کشور

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است، دلیل اصلی که باعث می‌شود، تورم به صورت مستمر وجود داشته باشد و منجر به حذف صفر شود، بی‌توجهی به سیاست‌های پولی و مالی است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است، دلیل اصلی که باعث می‌شود، تورم به صورت مستمر وجود داشته باشد و منجر به حذف صفر شود، بی‌توجهی به سیاست‌های پولی و مالی است.

 

*** بررسی حذف ۴ صفر از پول ملی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به آخرین وضعیت بررسی لایحه حذف ۴  صفر از پول ملی در این کمیسیون، اظهار داشت:

این لایحه از سوی دولت به مجلس دهم ارائه شده بود و در آن مجلس به تصویب رسیده بود و از سوی شورای نگهبان ایراداتی به آن وارد شده است که در کمیسیون در حال بررسی و رفع آن‌ها هستیم.

 

وی با بیان اینکه لایحه‌ای که دولت به مجلس ارائه کرده بود دارای ۲ سرفصل بود، افزود:

دولت اعتقاد دارد که حذف چهار صفر از پول ملی به صورت شکلی و ساختاری دارای اثرات مثبتی است، در همه کشورها که آثار تورم شدید می شود این کار صورت می‌گیرد.

یکی از راهکارهایی که می‌توان از طریق آن حسابهای ملی را نگهداری کرد و از کاهش ارزش پول ملی جلوگیری کرد حذف صفر است که بر این اساس دولت لایحه‌ای را به مجلس ارائه کرده بود.

 

*** دلیل اصلی تورم

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه حذف صفر از پول ملی به ساده‌سازی حساب‌ها و نحوه محاسبات حساب‌های ملی کمک می‌کند، گفت:

دلیل اصلی که باعث می شود تورم به صورت مستمر در کشور وجود داشته باشد و ارزش پول ملی کاهش پیدا کند و منجر به حذف صفر شود بی‌توجهی به سیاست‌های پولی و مالی است.

 

پورابراهیمی با بیان اینکه دولت باید به دنبال خاموش کردن موتور تولید صفر که تورم است، باشد، عنوان کرد:

یکی از دلایلی که منجر به تولید صفر در اقتصاد کشور می‌شود به طور نمونه شوک ارزی است که به دلیل ناکارآمدی‌ها در حوزه ارزی است که باید این موضوعات را کنترل کرد.

 

*** هدف از کمرنگ کردن صفرها در پول‌های ملی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان پیرامون کمرنگ شدن صفرها در  اسکناس‌هایی که جدیداً  از سوی بانک مرکزی منتشر شده است ، اظهار کرد:

 دولت به دنبال ایجاد فضای روانی در کشور با کمرنگ کردن صفرها در پول‌های ملی است تا فضایی را ایجاد کند تا در آینده بتواند به راحتی این موضوع را اجرایی کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول