کد خبر:235943
پ
قاسم نوده فراهانی
رییس اتاق اصناف تهران:

۷۰ درصد صنوف اجازه فعالیت ندارند/ تعطیلی اصناف گروه یک راس ساعت ۲۰

رییس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه ۷۰ درصد صنوف اجازه فعالیت ندارند، از تعطیلی تمام واحدهای صنوف گروه یک از راس ساعت ۲۰ خبر داد.

رییس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه ۷۰ درصد صنوف اجازه فعالیت ندارند، از تعطیلی تمام واحدهای صنوف گروه یک از راس ساعت ۲۰ خبر داد.

 

*** تعطیلی ۷۰ درصدی اصناف 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قاسم نوده فراهانی با اشاره به آغاز محدودیت‌های جدید مقابله با کرونا از ۱ آذر، گفت:

محدودیت‌ها شامل گروه شغلی یک نظیر نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها، خواربارفروشی‌ها، تعمیرگاه‌ها و لوازم یدکی فروش‌ها (خانگی و خودرو)، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مراکز بهداشتی و درمانی، داروخانه‌ها وچاپخانه‌ها نمی‌شود.

 

رییس اتاق اصناف تهران در ادامه افزود:

از اول آذرماه، تنها ۳۰ درصد از اصناف اجازه فعالیت دارند و ۷۰ درصد آنها تا دو هفته تعطیل هستند، همچنین فعالیت گروه شغلی یک نباید هیچ تداخلی با گروه‌های دو، سه و چهار داشته باشد، یعنی هر واحد صنفی مطابق با رسته شغلی در پروانه کسب باید کالا عرضه کند و فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم نمی‌توانند پوشاک یا ظروف به متقاضیان عرضه کنند.

 

وی در خصوص ساعت تعطیلی این واحدها، تصریح کرد:

تمام واحدهای صنفی گروه یک نیز باید رأس ساعت ۲۰ تعطیل شوند، چراکه رفت و آمد در خیابان از ساعت ۲۱ به بعد ممنوع است و اصناف نیز شامل این ممنوعیت هستند.

 

*** نحوه برخورد با متخلفان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس اتاق اصناف تهران در پایان با بیان اینکه تمام بازرسان اتاق اصناف، بهداشت، سازمان حمایت، سازمان صنعت استان تهران و پلیس نظارت بر اماکن عمومی، بر نحوه فعالیت اصناف نظارت دارند، اظهار داشت:

فعالان اصناف متخلف که دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکنند، بار اول تذکر و بار دوم اخطار دریافت می‌کنند و در صورت تکرار، واحد آن‌ها پلمب می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول