کد خبر:235961
پ
معاون فنی گمرک
معاون فنی گمرک ایران:

ترخیص بیش از ۱٫۴ میلیون تن کالا از گمرک/ کالا را نبرید، متروکه می‌شود

معاون فنی گمرک ایران با اشاره به آخرین وضعیت ترخیص کالاها طبق مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت از ترخیص بیش از ۱٫۴ میلیون تن کالا از گمرک خبر داد.

معاون فنی گمرک ایران با اشاره به آخرین وضعیت ترخیص کالاها طبق مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت از ترخیص بیش از ۱٫۴ میلیون تن کالا از گمرک خبر داد.

 

*** آخرین وضعیت ترخیص کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهرداد جمال ارونقی با اشاره به آخرین وضعیت ترخیص کالاها طبق مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت:

در مدت گذشته بیش از ۱.۴ میلیون تن کالا از گمرک ترخیص شده است.

 

وی با اشاره به لزوم اقدام فوری صاحبان کالاهای مشمول مصوبه گفت:

در خصوص کالاهای اساسی و تولیدی هیچ عذری برای صاحبان کالا جهت ترخیص کالای خود از گمرک وجود ندارد. بر این اساس موضوع به قید فوریت بررسی و اگر صاحب کالایی در این رابطه تعلل کند طبق مفاد (۲۴) قانون امور گمرکی مقررات متروکه درباره آن اعمال خواهد شد.

در مورد کالاهایی که به مرحله پروانه رسیده و بیش از یک ماه در گمرکات مانده اند نیز در صورت عدم مراجعه صاحب کالا برای بیرون بردن کالای مربوطه مقررات متروکه برای آنها نیز اعمال می شود.

 

*** اخطار به صاحبان کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون فنی گمرک ایران با بیان اینکه گمرکات اجرایی موظفند به سرعت تعداد اظهارنامه های در جریان خود را برای کالاهای اساسی و تولیدی کاهش داده و به صفر برسانند یادآور شد:

بر این اساس گمرکات با پیگیری موضوع از مراجع تحویل گیرنده کالا، ضمن اعمال مقررات متروکه برای کالاهایی که بیش از موعد مقرر در اماکن مربوطه مانده و صاحبان کالا نسبت به اظهار آن اقدام نمی کنند اخطار لازم را داده و مقررات متروکه را اعمال می کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول