کد خبر:236930
پ
فولاد مبارکه بهداشت محیط کار
مدیر بهداشت حرفه‌ای ایمنی و محیط‌زیست فولاد مبارکه:

تهیه گردشکار شناسایی خطرات و ارزیابی‌ ریسک ویروس‌کووید۱۹

مدیر بهداشت حرفه‌ای ایمنی و محیط‌زیست فولاد مبارکه، از تهیه و تدوین گردشکار شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ویروس کووید۱۹ در این مدیریت خبر داد.

مدیر بهداشت حرفه‌ای ایمنی و محیط‌زیست فولاد مبارکه، از تهیه و تدوین گردشکار شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ویروس‌ کووید۱۹ در این مدیریت خبر داد.

 

*** تهیه و تدوین گردشکار شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ویروس کووید۱۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین مدرسی‌فر، هدف از تهیه و ابلاغ این گردشکار به کلیۀ واحدها و نواحی شرکت فولاد مبارکه را ارزیابی ریسک ابتلا به ویروس کرونا در محیط‌های شغلی و کلیۀ محیط‌های کاری، فعالیت‌ها و فرایندها برشمرد و اظهار داشت:

تعیین خطرات، ریسک‌های ابتلا به این بیماری و ارزیابی فرصت‌های مرتبط با آن از جمله دیگر اهداف تهیۀ این گردشکار است.

پیشگیری از بروز انواع بیماری‌ها، اختلالات و آسیب‌های ناشی از کار و یا مرتبط با محیط شغلی از جمله اهداف توسعۀ پایدار و افزایش بهره‌وری به شمار می‌روند.

 

*** ارزیابی وضعیت سلامت کارکنان

 

وی به موضوع ارزیابی وضعیت سلامت کارکنان پرداخت و افزود:

ارزیابی وضعیت سلامت کارکنان در سازمان‌ها و محیط‌های شغلی یکی از فعالیت‌هایی است که می‌تواند منجر به کاهش این آسیب‌ها و همچنین زیان‌ها و خسارات‌های ناشی از آن شود.

در حال حاضر، مهم‌ترین نگرانی بسیاری از دولت‌ها، مسئولان و تصمیم‌گیرندگان حوزۀ سلامت به بروز همه‌گیری ناشی از بیماری‌های عفونی و به‌ویژه پاندمی کووید۱۹ معطوف شده است و به همین دلیل، نقش و مسئولیت متخصصان بهداشتی صنعتی در زمینۀ  ارائۀ  مشاوره و پیشنهاد‌های لازم و کاربردی در مورد اقدامات کنترلی برای محیط کار و جامعۀ شغلی بیش‌ازپیش آشکار است.

 

***رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

 

 مدیر بهداشت حرفه‌ای ایمنی و محیط‌زیست فولاد مبارکه در ادامه با تأکید بر اینکه فولاد مبارکه به‌ منظور ایجاد، پیاده‌سازی و نگهداری این سیستم در کلیۀ مراحل از مشورت و مشارکت کارکنان در کلیۀ سطوح استفاده می‌کند، بیان کرد:

با اجرای ارزیابی ریسک در محیط‌های کاری و تدوین و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شاهد کنترل هرچه بیشتر این پاندمی و جلوگیری از گسترش بیش از پیش آن در جامعه و محیط‌های کاری باشیم.

متخصصان بهداشت حرفه‌ای و ایمنی شرکت با توجه به‌ شدت بیماری و پیامدهایی که ممکن است برای شرکت فولاد مبارکه داشته باشد، اقدام به مشخص کردن روشی به‌عنوان روش ارزیابی ریسک نموده‌اند.

 

*** عوامل خطرساز بیماری

 

مدرسی‌فر ضمن تأکید بر در نظر گرفتن کلیۀ عوامل تأثیرگذار در افزایش و کاهش ریسک در حین انجام ارزیابی آن، افزود:

در نظر گرفتن شاخص میانگین سنی و شاخص عوامل خطرساز بیماری، شیوع بیماری کووید۱۹ ، شرایط مواجهۀ افراد با در نظر گرفتن شرایط محیط کار و نیز سطح نگرش بهداشتی افراد ازجمله شاخص‌های در نظر گرفته‌ شده است.

 

*** تعیین سطح ریسک جهت تعیین سطوح ریسک واحدها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر بهداشت حرفه‌ای ایمنی و محیط‌زیست شرکت فولاد مبارکه در پایان به در نظر گرفتن ماتریس تعیین سطح ریسک جهت تعیین سطوح ریسک واحدها و مشخص کردن مکانیسم برخورد اشاره کرد و اظهار داشت:

به‌ عنوان مثال برای واحدهایی که ریسک زیادی برای آن‌ها ارزیابی می‌شود، نسبت‌به اتخاذ تصمیمات ویژه در کمیتۀ بحران شرکت اقدام خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول