کد خبر:235600
پ
مزایای توسعه ایکس‌ری در گمرکات
رییس نظارت بر فرآیندهای گمرکی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

مزایای توسعه ایکس‌ری در گمرکات/ سامانه نظارتی ستاک آغاز به کار می‌کند

رییس نظارت بر فرآیندهای گمرکی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مزایای توسعه ایکس‌ری در گمرکات و محورهای مواصلاتی را تشریح کرد.

رییس نظارت بر فرآیندهای گمرکی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مزایای توسعه ایکس‌ری در گمرکات و محورهای مواصلاتی را تشریح کرد.

 

*** کاهش ۷۰ درصد تخلفات گمرکی با ایکس‌ری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حامد گودرزی با بیان این مطلب، اظهار داشت:

استقرار دستگاه‌های ایکس‌ری (تصویر برداری با اشعه ایکس) در مبادی گمرکی و مسیرهای مواصلاتی درون‌ جاده‌ای نه تنها در راستای کشف قاچاق کالا و ارز کمک شایانی می‌کند، بلکه در پیشگیری از خطرات امنیتی، تروریستی و مواد مخدر هم اثر به سزایی دارد.

 

رئیس نظارت بر فرآیندهای گمرکی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه استقرار ایکس‌ری در مبادی گمرکی حدود ۶۰ تا ۷۰درصد کاهش تخلفات را به همراه داشته، عنوان کرد:

تاکنون ۲۰ درصد مبادی گمرکی کشور به دستگاه‌های ایکس‌ری مجهز شده‌اند و در حال حاضر نیازمند تأمین و نصب ۵۲ دستگاه در ۳۲ نقطه مرزی کشور هستیم.

 

*** نظارت سخت‌گیرانه سازمان انرژی اتمی بر دستگاه‌های ایکس ‌ری

 

وی در مورد مزایای دستگاه‌های ایکس‌ری مستقر شده در محورهای مواصلاتی، تصریح کرد:

به طور کلی ایست و بازرسی حضوری، موجب اتلاف وقت کامیون‌داران و افزایش ترافیک جاده‌ای بوده است، اما ایکس‌ری از یک سو فرآیندهای بازرسی و تفتیش را مکانیزه و هوشمند می‌کند و از سوی دیگر روند عبور و مرور و کشف قاچاق را تسریع و تسهیل خواهد کرد.

 

رئیس نظارت بر فرآیندهای گمرکی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم‌اکنون ۸ شرکت دانش بنیان داخلی مسئول تولید دستگاه‌های ایکس‌ری هستند و این شرکت‌ها بدون آنکه هزینه‌ای به دولت تحمیل کنند، می‌توانند از محل اخذ عوارض مستقلا درآمدزایی داشته باشند.

 

*** عدم نگرانی درباره تأثیر منفی دستگاه‌های ایکس ‌ری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیش از این برخی از فعالان حمل‌ و نقل جاده‌ای کشور نگران تأثیر منفی دستگاه‌های ایکس‌ری بر سلامت رانندگان بودند، اما به گفته کارشناسان با وجود ضوابط سخت‌گیرانه در مورد استاندار‌د‌ دستگاه‌های ایکس ‌ری و همچنین آیین‌نامه‌های اجرائی قانون حفاظت در برابر اشعه دیگر نباید نگران شایعات مطرح شده در این زمینه بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول