کد خبر:235607
پ
قبادی
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت:

افزایش تولید روغن جامد/ بهبود شرایط قیمت مرغ تا ۱۰ روز آینده

دبیر کارگروه تنظیم بازار از افزایش تولید روغن جامد و سرعت بخشی به روند توزیع آن در کشور خبر داد.

دبیر کارگروه تنظیم بازار از افزایش تولید روغن جامد و سرعت‌بخشی به روند توزیع آن در کشور خبر داد.

 

*** افزایش تولید روغن جامد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس قبادی با بیان اینکه روغن خام به عنوان ماده اولیه تولید روغن جامد به وفور در کشور وجود دارد، گفت:

هم اکنون ۴۰۰ هزار تن روغن خام موجودی در بازرگانی دولتی داریم ضمن اینکه ۳۰۰ هزار تن روغن خام در مسیر داریم و این در حالی است که بخش خصوصی هم موجودی مطلوبی از روغن خام دارد.

 

وی با اشاره به اینکه مصرف روغن خام کشور ماهانه ۱۰۰ هزار تن است، افزود:

برای تعادل بخشی به بازار هم برای واردات روغن خام اقدام کردیم و هم روند تولید روغن جامد در کشور سرعت گرفته و برنامه داریم تا به روند توزیع این محصول نیز سرعت بیشتری ببخشیم.

 

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت با اشاره به اینکه در موضوع روغن مشکل به وجود آمده بیشتر از حمل و نقل ناشی می‌شود، افزود:

تانکر‌های خاصی امکان جابه‌جایی روغن را از مخازن جنوب به کارخانه‌های کشور دارند که با هماهنگی با وزارت راه و شهرسازی برای سرعت بخشی به توزیع روغن از طریق تانکر‌های خاص اقدام کردیم که امیدواریم به زودی یعنی تا هفته آینده در نتیجه این اقدام، روند توزیع و فراوانی روغن جامد نیز مناسب شود و مصرف کننده‌ها به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

 

*** بهبود شرایط قیمت مرغ تا ۱۰ روز آینده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کارگروه تنظیم بازار با بیان اینکه تا یک هفته آینده روغن جامد در بسته‌بندی ۵ کیلویی نیز به وفور در سطح خرده فروشی‌ها توزیع می‌شود، اظهار کرد:

از مصرف‌کننده‌ها خواست نسبت به فراوانی محصول اطمینان داشته باشند و فقط به اندازه مورد نیاز برای تهیه این محصول اقدام کنند.

همچنین قبادی در پایان اعلام کرد که یک هفته تا ۱۰ روز آینده شرایط قیمتی مرغ نیز با رسیدن تولیدات جدید به بازار مناسب و مساعد می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول