کد خبر:235241
پ
۱۶۰۳۸۸۱۴۴۲۰۸۷۵۹۹۰۰
رییس جمهوری:

۹ پروژه بزرگ آزادراهی تا پایان ۱۴۰۰ در دستور کار دولت است

رییس جمهوری از در دستور کار بودن ۹ پروژه بزرگ آزادراهی تا پایان ۱۴۰۰ خبر داد.

رییس جمهوری از در دستور کار بودن ۹ پروژه بزرگ آزادراهی تا پایان ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** افتتاح پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن روحانی، ۲۹ آبان ماه در مراسم افتتاح پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی با بیان این که افتتاح آزادراه برای صنعت حمل و نقل اهمیت زیادی دارد، اظهار داشت:

حمل و نقل یکی از ابزارهای جهش تولید است، اگر حمل و نقل نباشد تولید، توزیع، مصرف، صادرات و واردات دچار مشکل می‌شود. حمل و نقل یکی از ارکان بسیار مهم برای توسعه و تولید و ارتباط با جهان بوده که در زمینه گردشگری هم نقش بسیار اساسی دارد. در آینده واکسن و داروی کرونا تولید می‌شود و در آن شرایط گردشگری برای ما اهمیت زیادی می‌یابد.

 

*** ژئوپولتیک ایران

 

وی با اشاره به ژئوپولتیک ایران خاطرنشان کرد:

ایران برای اتصال شمال به جنوب و شرق به غرب منطقه جایگاه بسیار مهمی دارد، ایران است که می‌تواند خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند را به آسیای مرکزی ، روسیه و اروپای شمالی و همچنین شرق و غرب منطقه را به هم متصل کند. راه آهن خواف – هرات هفته آینده افتتاح می‌شود و پروژه‌های دیگری هم در این زمینه در دست اجرا است.

ترانزیت از شمال به جنوب و از شرق به غرب برای اقتصاد و سیاست خارجی ما مهم است اما یکی از شقاوت‌ها و توطئه‌های آمریکا این بوده که راه‌های ترانزیت منطقه از ایران عبور نکند در این زمینه هم تلاش زیادی کردند اما موفقیت زیادی به دست نیاوردند. در حال حاضر روزانه ۱۴ هزار پرواز از آسمان ایران انجام می‌شود.

 

*** استفاده از فناوری‌های نوین و شرکت‌های دانش‌بنیان

 

 رئیس جمهور با بیان این که پروژه‌هایی که ۲۹ آبان افتتاح شد ۳ هزار میلیارد تومان ارزش دارد، تصریح کرد:

این پروژه‌ها برای محیط زیست، حمل و نقل و سلامت مردم اهمیت دارد. زیرا ایجاد بزرگراه باعث تامین سلامت مردم و صرفه جویی در وقت می‌شود.

روحانی با بیان این که دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه حمل و نقل از فناوری‌های نوین و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد، گفت:

در گذشته یک کامیون از بندر بار می‌آورد و خالی برمی‌گشت و گاهی کالاهای مثل میوه فاسد می‌شد چون وسیله برای حمل و نقل آنها  وجود نداشت اما با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان می‌توان کالاها را در نقاط مختلف شناسایی کرد تا دیگر کامیون با بار خالی بازنگردد.

  یکی از کارهای بسیار مهم برای دولت که تا روز پایانی دنبال می‌کرد دیجیتال کردن اقتصاد ، دولت الکترونیک و فعال کردن شرکت‌های دانش بنیان است.

 

*** ۹ پروژه بزرگ آزادراهی تا پایان ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس جمهوری در پایان با اشاره به  نیاز حمل و نقل کشور به نوسازی، اظهار داشت:

پس از توافق هسته‌ای حرکت خوبی در نوسازی هوایی آغاز و قراردادهای خوبی امضا کردیم. ۱۶ هواپیمای نو هم وارد کشور شد و اگر این دولت خبیث اخیر آمریکا نبود ده‌ها فروند دیگر هم آماده بود.

 در زمینه ریل اقدام بزرگی انجام شده است. در ساخت واگن بخش اعظم لوکوموتیو و ریل به خودکفایی رسیده‌ایم. قصد ما این بود که تمام ناوگان حمل و نقل مسافری و باری را نوسازی کنیم و قرار بود از اوایل دولت دوازدهم تمام کامیون‌ها را نوسازی کنیم، خریدهای خارجی و کارخانه‌های داخلی مشخص شده بود اما خباثت دولت آمریکا موجب شد اجرای این طرح کند شود البته این طرح از طریق دیگر در حال انجام است، اما نه با سرعتی که مدنظر ما است.

دولت در زمینه ترانزیت، ریل، و نوسازی ناوگان هوایی اقدامات مهمی انجام داده است و ۹ پروژه بزرگ آزادراهی سال جاری و سال آینده در دستور کار دولت قرار دارد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول