کد خبر:235227
پ
تسریع در عرضه تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع/
معاون امور صنایع وزارت صنعت:

سازماندهی سهمیه ورق‌های فولادی/ اقدام فوری برای ترخیص مواد اولیه اقلام واسطه‌ای واحدهای تولیدی

معاون امور صنایع وزارت صنعت از ساماندهی سهمیه ورق‌های فولادی با هدف تسریع در عرضه تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع خبر داد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت از ساماندهی سهمیه ورق‌های فولادی با هدف تسریع در عرضه تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع خبر داد.

 

*** ترخیص مواد اولیه اقلام واسطه‌ای واحدهای تولیدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی صادقی نیارکی با اشاره به اقدام فوری وزارت صنعت و بانک مرکزی برای ترخیص مواد اولیه، ماشین‌آلات و اجزاء قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی از گمرکات کشور، اظهار داشت:

به دنبال مصوبه اخیر ستاد اقتصادی دولت، ردیف‌های تعرفه مربوط به مواد‌اولیه، کالاهای واسطه‌ای، ماشین‌آلات و تجهیزات از سوی وزارت صنعت به گمرک اعلام شد و روند ترخیص کالاهای معطل مانده در گمرک تسهیل شد.

 

وی در نشست مشترک با نمایندگانی از انجمن صنایع لوازم خانگی با بیان این مطلب، تصریح کرد:

تامین و تخصیص موثر ارز برای ترخیص مواد اولیه و ضروری واحدهای تولیدی در اولویت قرار گرفته است که با اجرای این سیاست روند تولید در بخش‌های مختلف صنعتی با دغدغه کمتری ادامه خواهد داشت.

 

*** سازماندهی سهمیه ورق‌های فولادی

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت در پایان در خصوص  ساماندهی وضعیت عرضه و تقاضا ورق‌های فولادی که مهمترین دغدغه تولیدکنندگان لوازم‌خانگی بود، اظهار داشت:

با بررسی وضعیت متقاضیان دریافت ورق‌های فولادی و شناسایی واحدهای فعال دارای مجوز، اصلاح عرضه و تقاضای این محصولات با رویکرد شفاف سازی و تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گرفت.

 

*** رفع مشکلات دغدغه‌های توسعه تولید لوازم‌خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این نشست اعضا انجمن صنایع لوازم‌خانگی نیز با اشاره به دغدغه‌های توسعه تولید لوازم‌خانگی، خواستار رفع مشکلات پیوستن به سامانه جامع تجارت و همچنین تسریع در ترخیص مواد اولیه مورد نیاز این صنعت از گمرک شدند.

اعضا این انجمن شفافیت در روند عرضه ورق‌های فلزی، با اولویت مصرف‌کننده واقعی را مورد تاکید قراردادند و خواستار اتخاذ تدابیری برای افزایش سقف اعتبارات مالی به صنایع کشور شدند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول