کد خبر:235032
پ
بانک مرکزی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بانک مرکزی نرخ جدید کارمزد خدمات بانکی را ابلاغ کرد

بانک مرکزی در ابلاغیه‌ای به مدیران عامل بانک‌ها، نرخ‌های جدید کارمزد خدمات بانکی را برای اجرا از ابتدای آذرماه سال‌جاری ابلاغ کرد.

بانک مرکزی در ابلاغیه‌ای به مدیران عامل بانک‌ها، نرخ‌های جدید کارمزد خدمات بانکی را برای اجرا از ابتدای آذرماه سال‌جاری ابلاغ کرد.

 

*** ابلاغ دستورالعمل کارمزد خدمات بانکی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک مرکزی در دستورالعملی به مدیران عامل بانک‌های دولتی، غیر دولتی، شرکت دولتی پست بانک، موسسات اعتباری غیربانکی و بانک مشترک ایران-ونزوئلا، جداول کارمزد خدمات بانکی (ریالی و الکترونیکی) متضمن حداکثر نرخ‌های قابل وصول را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.

بر این اساس، دریافت نرخ‌های جدید کارمزد خدمات بانکی از ابتدای آذرماه ۱۳۹۹ (۱۳۹۹.۰۹.۰۱) مجاز بوده و بخشنامه جدید جایگزین بخشنامه‌های متناظر قبلی کارمزد‌های خدمات بانکی ریالی و الکترونیکی می‌شود.

 

*** دست باز بانک ها و موسسات اعتباری برای رقابت

 

در اطلاعیه بانک مرکزی تاکید شده است که بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند به منظور رقابت با یکدیگر، حداکثر تا ۳۰ درصد و برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور، مستمری بگیران و مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) حداکثر تا ۱۰۰ درصد مبالغ مندرج در جداول ابلاغی نرخ‌های کمتری را اعمال کنند.

 

*** جلوگیری از افزایش هزینه کارمزد خدمات بانکی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل تشکل مردمی پیشگیری و مبازه با فساد” در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی و همچنین رییس قوه قضاییه به دریافت کارمزد از تراکنش‌های بانکی اعتراض کرد.

 

محمد محمدی از رییس قوه قضائیه خواست از اجرایی شدن بخشنامه اخیر بانک مرکزی برای افزایش هزینه خدمات بانکی جلوگیری کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول