کد خبر:235080
پ
بابک دین پرست
قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید:

مصوبات جدید ستاد تسهیل/ معرفی بانک‌ها و نهادهای متخلف به قوه قضائیه در صورت بی‌توجهی به مصوبات ستاد

قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از معرفی بانک‌ها و نهادهای متخلف به قوه قضائیه در صورت بی‌توجهی به مصوبات این ستاد خبر داد.

قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از معرفی بانک‌ها و نهادهای متخلف به قوه قضائیه در صورت بی‌توجهی به مصوبات این ستاد خبر داد.

 

*** معرفی متخلفین به قوه قضاییه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بابک دین پرست در حاشیه نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اظهار داشت:

اگر مصوبات مورد نظر ما در راستای اجرای دستورات رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور توسط دستگاه‌های ذیربط و از جمله بانک‌ها اجرا نشود همه مسئولان آن‌ها را به دستگاه قضائی معرفی می‌کنیم.

به این ترتیب مشخص می‌شود چه بانکی در راستای اجرای دستورات روسای قوه مجریه و قضائیه به تکالیف خود عمل کرده و چه بانکی عمل نکرده است ضمن این که مدیران ذیربط دولتی هم اگر مصوبات را اجرا نکنند به همین نحو به دستگاه قضائی معرفی می‌شوند.

 

*** مصوبات جدید ستاد تسهیل

 

وی درباره مصوبات جلسه امروز ستاد، گفت:

یکی از مصوبات درباره واحد‌های تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی بود که هفته گذشته هم در این باره جلسه‌ای برگزار و قرار شد از ۹ هزار و ۲۰۰ واحد راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تا پایان امسال ۲ هزار واحد راه اندازی و به چرخه تولید بازگردد که در این باره سهمیه هر استان هفته گذشته به استانداران ابلاغ شد.

موضوع واحد‌های تحت تملک شبکه بانکی دیگر دستور کار جلسه امروز بود البته دو هفته قبل وزارت اقتصاد و بانک مرکزی اعلام کردند که هزار و ۷۱۸ واحد تحت تملک شبکه بانکی است .

البته با آمار و مستنداتی که وزارت اقتصاد در جلسه امروز اعلام کرد ۲ هزار و ۳۰۰ واحد در حوزه صنعت و کشاورزی تحت تملک ۱۸ بانک است البته همین اندازه بانک در بخش‌های دیگر داریم که بانک مرکزی موظف شد این آمار را تکمیل و ارائه کند.

افزایش آمار واحد‌های تحت تملک شبکه بانکی نشان می‌دهد با وجود دستور چندباره رئیس جمهور و معاون اول که به بانک‌ها ابلاغ شده و پیگیری‌های دستگاه قضائی، متاسفانه تعداد واحد‌های تولید ی تحت تملک شبکه بانکی بسیار بالاست.

قرار شد آمار در این باره از سوی وزارت اقتصاد و بانک مرکزی از همه بانک‌ها جمع آوری و تکمیل شود و در اختیار ستاد قرار گیرد ما هم تا حصول نتیجه نهایی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

در مصوبه امروز به همان بانک‌هایی که آمار واحد‌های تحت تملک آن‌ها در اختیار وزارت اقتصاد نیست ابلاغ می‌کنیم که آمار‌های مربوط را به ستاد تسهیل ارائه کنند، وگرنه تخطی کنندگان از این ابلاغ به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

 

*** ۳۴ درصد از معادن کشور راکد است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در پایان به حوزه معدن اشاره کرد و اظهار داشت:

بحث بعدی امروز درباره معادن راکد بود که اعلام شد از ۱۲ هزار و ۸۸ معدن موجود در کشور ۳۴ درصد آن یعنی ۴ هزار و ۱۸۱ معدن راکد است در این حوزه هم با دستور رئیس جمهور برای احیای هزار و ۲۰ معدن تا پایان سال هدف گذاری شد، زیرا اگر این معادن به چرخه تولید بازگردد ۸۸۸ هزار شغل جدید مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد که به گفته وزارت صمت ۱۱۱ هزار شغل مستقیم ایجاد خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول