کد خبر:235075
پ
تاج الدینی
نایب رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس:

جزئیات بررسی وضعیت و مشکلات اخیر بازار بورس

نایب رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، جزئیات بررسی وضعیت و مشکلات اخیر بازار بورس را مطرح کرد.

نایب رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، جزئیات بررسی وضعیت و مشکلات اخیر بازار بورس را مطرح کرد.

 

*** جزئیات بررسی وضعیت بازار بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در تشریح نشست مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، اظهار داشت:

این نشست با دستور کار بررسی وضعیت بازاربورس و راه کارهای تقویت این بازار با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و برخی از کارشناسان و صاحب نظران بازار سرمایه برگزار شد.

در این نشست محسن علیزاده عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس، گزارشی از وضعیت بازاربورس و تصمیمات اتخاذ شده در این شورا ارائه کرد، همچنین در این جلسه رییس مجلس مطالبی را درباره ضرورت حمایت از بازار بورس مطرح کردند.

نقطه مشترک اظهارات صاحب نظران بورس در نشست ۲۸ آبان این بود که وضعیت بازار سرمایه در هشت روز اخیر مثبت بوده و روند رو به بهبود است، از طرفی نظام از جمله مجلس و دولت به دنبال حمایت همه جانبه از بورس هستند و شفافیت بورس و عدم پیچیدگی و بروکراسی یکی از مزیت‌های این بازار بوده و سایر بازارها این مزیت را ندارند.

 

*** اصلاحاتی برای بهبود بازار سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رییس فراکسیون انقلاب اسلامی در پایان، پیرامون چگونگی بهبود این وضعیت، بیان کرد:

در نشست ۲۸ آبان بر این مسئله تأکید شد که می‌توان با اصلاح برخی از قوانین مرتبط بازارسرمایه، وضعیت بورس را بهتر کرده و مشکلات پیش آمده را برطرف کرد، در این جلسه کارشناسان توضیحاتی را درباره دلایل افت شاخص کلی بورس ارائه کردند، همچنین در این نشست بر نقش آموزشی رسانه ملی برای تقویت متقاضیان حضور در بازار تأکید شد.

بازاربورس ایران یکی از بزرگ‌ترین بازارها در دنیا محسوب می‌‎شود و می‌توان از این ظرفیت برای توسعه اقتصادی کشور استفاده کرد.

از طرفی با آسیب‌شناسی درست و با توجه به ویژگی‌های بازار سرمایه، می توان به گونه‌ای برنامه ریزی کرد تا مشکلات گذشته دیگر تکرار نشود.

نقص شرکت‌های حقوقی و بازارگردان‌ها بسیار اساسی است، از این رو در این رابطه، نواقص قانونی وجود دارد که کارشناس‌ها پیشنهاداتی را در این خصوص مطرح کردند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول