کد خبر:235017
پ
سیاوش امیرمکری
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران:

افتتاح ۱۰ پروژه فرودگاهی در پنج استان توسط رییس جمهور/ گامی بلند در توسعه خدمت‌رسانی فرودگاه‌ها

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از افتتاح ۱۰ پروژه به ارزش کلی هشت هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال در فرودگاه‌های گرگان، اصفهان، شاهرود، تبریز و مشهد خبر داد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از افتتاح ۱۰ پروژه فرودگاهی به ارزش کلی هشت هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال در فرودگاه‌های گرگان، اصفهان، شاهرود، تبریز و مشهد خبر داد.

 

*** افتتاح ۱۰ پروژه فرودگاهی در ۵ استان کشور 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیاوش امیرمکری با بیان اینکه با افتتاح این پروژه‌های جدید ظرفیت پذیرش مسافر به میزان دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سال افزایش می‌یابد، اظهار داشت:

این پروژه‌ها ۲۹ آبان به صورت ویدیوکنفرانس توسط رییس‌جمهوری و با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شوند.

 

وی با اشاره به اینکه در فرودگاه گرگان پروژه‌های ترمینال بین‌المللی به مساحت ۸ هزار و ۷۰۰ متر مربع، توسعه اپرون و محوطه سازی به مساحت ۵۸ هزار متر مربع، ساختمان تشریفات به مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ متر مربع و ساختمان سپاه به مساحت ۸۰۰ متر مربع و افتتاح می‌شود، تصریح کرد:

پروژه‌های افتتاحی فرودگاه اصفهان شامل توسعه و بهسازی ترمینال بین‌المللی، محوطه سازی و احداث موتورخانه با مساحت ۹  هزار متر مربع و توسعه و بهسازی اپرون به مساحت ۹۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع است که ظرفیت پارک هواپیما را صد در صد افزایش می‌دهد.

 

*** سطوح عوامل میدان پروازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پایان با معرفی پروژه‌های افتتاحی فرودگاه شاهرود از توسعه و بهسازی ترمینال با مساحت ۳۰۰۰ متر مربع و توسعه و بهسازی سطوح پروازی با مساحت ۱۷۷ هزار و ۶۰۰ متر مربع نام برد، و افزود:

در فرودگاه تبریز پروژه توسعه و بهسازی اپرون و تاکسی‌وی‌های  ارتباطی با مساحت ۵۵ هزار و ۴۰۰ متر مربع افتتاح می‌شود که ظرفیت پارک هواپیما را را صد در صد افزایش می‌دهد.

در فرودگاه مشهد نیز پروژه محوطه‌سازی به مساحت ۱۷۰ هزار متر مربع به بهره‌برداری می‌رسد.

همچنین با بهره‌برداری از پروژه‌های فرودگاهی فوق، ظرفیت اپرون فرودگاه‌ها به مساحت ۱۷۸ هزار و ۶۰۰ متر مربع ، ظرفیت پارکینگ هواپیما به تعداد ۱۸ استند( از ۱۹ استند به ۳۷ استند)، ظرفیت ترمینال فرودگاه‌ها به مساحت ۲۰ هزار و ۷۰۰ مترمربع و ظرفیت پذیرش مسافر به میزان دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سال افزایش می‌یابد.

با افتتاح پروژه‌های فوق، توسعه، نوسازی و بهسازی سطوح عوامل میدان پروازی، افزایش مساحت ۱۷۷ هزار و ۶۰۰ مترمربع در سطوح پروازی محقق می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

 

خبرنگار: فائزه رجبی

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول