کد خبر:234544
پ
ذوب آهن
مدیربازاريابي و فروش داخلي ذوب‌آهن اصفهان:

ذوب آهن اصفهان ریل مسیر چابهار- زاهدان را تامین می‌کند

مدیربازاریابی و فروش داخلی ذوب ‌آهن از آمادگی این شرکت برای تامین ریل مسیر چابهار- زاهدان خبر داد.

مدیربازاریابی و فروش داخلی ذوب ‌آهن از آمادگی این شرکت برای تامین ریل مسیر چابهار- زاهدان خبر داد.

 

*** تولید انواع ریل در ذوب آهن اصفهان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا کجباف با اشاره به تولید انواع ریل در ذوب آهن اصفهان اظهار داشت:

در سال جهش تولید تلاش می‌کنیم به لحاظ کمی و کیفی شاهد رشد چشمگیری در تولید این شرکت باشیم و با تنوع‌بخشی به سبد کالای ذوب‌آهن بخشی از نیاز واردات کشور را مرتفع کنیم.

 

*** خرید تجهیزات تولید ریل از آلمان

 

وی در ادامه با بیان این که این شرکت طی سالهای گذشته اقدامات مهمی در خصوص تولید ریل انجام داده است بیان کرد:

ذوب‌آهن اصفهان در سال ۹۳ نسبت به عقد قرارداد خرید تجهیزات تولید ریل با آلمان را انجام  و عملاً از سال ۹۵ تولید ریل ملی در این شرکت آغاز شد، که شاهد استقبال خوبی از محصولات این مجموعه بوده‌ایم به‌ طوری ‌که در سه سال گذشته مابین سالهای ۹۶ تا ۹۸ چندین قرارداد تأمین ریل با شرکت زیرساخت و متروهای تهران، متروی بهارستان اصفهان و مذاکراتی با متروی مشهد و موارد این‌چنینی داشته‌ایم.

 اخیراً نیز تفاهم‌نامه قرارداد ۹۰ هزار تنی تأمین ریل مسیر چابهار- زاهدان با قرارگاه خاتم‌الانبیا منعقد شده است که مسیری بسیار استراتژیک است.

راه‌آهن چابهار – زاهدان به دلیل قرار گرفتن در مسیر ارتباطی، تنها بندر موجود در سواحل مکران و این شریان ارتباطی در توسعه تجارت و تبادل کالا در بندر چابهار از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

*** دریافت گواهینامه استاندارد ریل

 

مدیر فروش ذوب ‌آهن اصفهان، با اشاره به این که ذوب آهن اصفهان ۷ شهریور ۹۹ گواهینامه استاندارد ریل را از سازمان ملی استاندارد کشور برای تولید ریل راه‌آهن را دریافت کرده، افزود:

این شرکت با ارائه  مدارک و مستندات فنی، مکاتباتی با سازمان بورس و اوراق بهادار ایران و شرکت بورس کالا داشته است، در این مکاتبات، «ذوب» مقدمات لازم را برای پذیرش کالا در بورس گذراند و پس از تکمیل مدارک لازم، گواهینامه‌ای دریافت کرد که مبنای آن پذیرش محصول جدید و راهبردی ما، به‌عنوان محصول «ریل ملی» در بورس بوده است.

طی دوماه گذشته حدود ۷ نوبت ریل حدود ۱۵هزارتن  در بورس کالا عرضه شده است.

با این روال خریداران می‌توانند به‌صورت شفاف و طبق قواعد بورس، خرید رااز طریق بورس کالا  از ذوب‌آهن انجام دهند و متقابلاً ذوب‌آهن متعهد شده است که براساس قوانین سازمان بورس، محصول را در زمان‌های مقرر و توافق شده در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

تمامی عرضه‌ها در ذوب آهن، طبق قوانین انجام شده است به‌طور مثال تاکنون ۱۲۰۰ تن ریل برای متروی بهارستان اصفهان و هفته گذشته ۱۰ هزار تن ریل برای مسیر چابهار-زاهدان در بورس عرضه شده است.

 

*** تولید ریل R18 در ذوب ‌آهن اصفهان

 

کجباف به تولید یک محصول جدید اشاره کرد و افزود:

با توجه به نیاز معادن به ریل وارداتی R18  درصدد تولید این محصول برآمدیم که این مسیر در یک پروسه چندین ماهه انجام شد و عملاً از مردادماه امسال ریل R18 را به‌صورت آزمایشی تولید کردیم که با طی کردن مسیر تکاملی، برای اولین بار در چهارشنبه ۲۸ آبان ماه ریل در بورس عرضه خواهد شد.

در همین راستا اولین محموله ۴۱۸ تن در بورس کالا عرضه می شود که امیدواریم با بازاریابی میدانی و شناخت از بازار مورد استقبال خوبی واقع شود و کشور از ورود این کالای مهم و استراتژیک خودکفا گردد.

 

*** تعیین قیمت ریل R18

 

وی در خصوص تعیین قیمت این محصول، بیان کرد بیان:

در حال حاضر ریل R18  در کشور استفاده می‌شود و متقاضیان تا پیش از تولید ذوب‌آهن اصفهان این محصول را وارد کرده‌اند و با محدوده قیمتی ۳۲ الی  ۳۵ هزار تومان در حال خریدوفروش است.

ما برای اولین عرضه این محصول مهم و استراتژیک  قیمتی پایین تر از قیمت وارداتی را مبنا قرار دادیم و بر همین اساس با قیمت ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان در بورس کالا عرضه خواهد شد که بسیار پایین‌تر از قیمت وارداتی این محصول است.

 

*** تاثیر عرضه ریل R18  بر نماد «ذوب»

 

کجباف به تأثیر مثبت عرضه این محصول بر نماد «ذوب» تائید کرد و گفت:

هر اتفاق مثبتی در سازمان تأثیر خوبی بر نماد بورسی آن خواهد داشت و اگر تنوع محصول، توسعه محصول و توسعه بازار، فروش و تولید بیشتر شود نماد به‌صورت مثبت تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

با عرضه ریل R18 ما محصول جدیدی در بورس کالا عرضه می‌کنیم و کشور را از واردات یک محصول خودکفا خواهیم کرد که با اثرگذاری خود نماد شرکت را مثبت می‌کند.

 

*** عرضه ریل‌های متفاوت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیربازاریابی و فروش داخلی ذوب ‌آهن اصفهان در پایان به نحوه عرضه این محصول اشاره کرد و اظهار داشت:

بر اساس یک جدول زمان‌بندی توسط شرکت بر مبنای نیازسنجی کشور و نیازسنجی واصل شده از شرکت‌ها، عرضه ریل‌های متفاوت را انجام خواهیم داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول