کد خبر:234323
پ
سامعی
نایب رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در نشست خبری:

۶ مشکل اصلی قطعه‌سازان در حال حاضر/ صنعت قطعه‌سازی در وضعیت اسفناکی قرار دارد

نایب رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با تشریح ۶ مشکل اصلی قطعه‌سازان، وضعیت این صنعت را در حال حاضر اسفناک توصیف کرد.

نایب رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با تشریح ۶ مشکل اصلی قطعه‌سازان، وضعیت این صنعت را در حال حاضر اسفناک توصیف کرد.

 

*** مشکلات ارزی قطعه‌سازان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاپور سامعی در نشست خبری انجمن قطعه‌سازان با اصحاب رسانه پیرامون تاثیر ارز بر قیمت تمام شده قطعات، اظهار داشت:

از اوایل سال ۹۹ با شیوع کرونا و کشمکش‌هایی که در موضوع ارز پیش آمد و مشکلات تامین ارز از بانک مرکزی، باعث شد قیمت ارز تا ۳ برابر افزایش پیدا کند.

اما یکی از مواردی که باید درباره آن صحبت کرد ارزی است که در حال حاضر به صنعتگران داده می‌شود که تقریبا همان ارز به قیمت آزاد است.

در حال حاضر اختلاف قیمت ارز آزاد با ارزی که در سامانه نیما عرضه می‌شود به کمتر از هزار تومان رسیده است در نتیجه باید گفت، کار خاصی برای صنعتگران انجام نشده است.

فقط با رایزنی‌ها و فشارهایی که آوردیم و انعکاس خبری خوبی که داده شد موجب شد، جدیدا موافقت شود، امکان ترخیص کالاها بدون انتقال ارز به شرطی که منابع تامین آن مشخص باشد، فراهم شود.

امیدواریم با این توافقات بتوانیم مواد اولیه را با تمهیداتی که در نظر گرفته شده به صورت بدون انتقال ارز، ترخیص و به خط تولید برسانیم که این روند باعث می‌شود روند اداری بسیار کوتاه شود و مواد اولیه سریعتر به تولید برسد.

               

*** مشکلات قطعه‌سازان با مصوبات جدید

 

نایب رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در ادامه پیرامون سایر مشکلات این حوزه، گفت:

در رابطه با توافقاتی که صورت گرفته مشکلاتی وجود دارد، به عنوان مثال لیستی که وزارت صنعت در رابطه با کالاهای مشمول توافقات اخیر ارائه کرده، بسیار محدود است و بسیاری از قطعات داخل آن نیست که این مورد باید مورد توجه و بازنگری قرار گیرد.

 

سامعی در ادامه به مشکلات ارز نیما اشاره و افزود:

وقتی ثبت سفارش می‌شود این ثبت سفارش ۶ ماه اعتبار دارد ولی وقتی بانک ارز را تخصیص می‌دهد تنها یک ماه فرصت وجود دارد که این زمان بسیار کوتاه است و ما تقاضا کردیم که این زمان به دوماه افزایش پیدا کند.

 

*** مشکلات ارزی قطعه‌سازان با صرافی‌ها

 

وی در ادامه درباره شرایط سخت تامین ارز مورد نیاز قطعه‌سازان، اضافه کرد:

در حال حاضر آنچه که بانک مرکزی در رابطه با ارز نیمایی اعمال می‌کند، پروسه‌ای که وزارت صمت تایید می‌کند که این قطعه نیاز است به داخل وارد شود و مسائل بعدی که مرتبط با این موضوع انجام می‌شود، در نهایت تمام این کارها که انجام می‌شود و بعد از گذراندن هفت خوان رستم، به قطعه‌سازان ارزی داده می‌شود که با قیمت بازار آزاد اختلاف قابل توجهی ندارد.

بانک مرکزی به هر صرافی به فراخور ثبت شرکت و میزان سرمایه‌اش، اعتباری داده است و این رقم از حدود ۳۰۰ هزار یورو برای صرافی‌های خوب شروع و تا یک میلیون یورو ادامه دارد.

صرافی وقتی این ارز را در اختیار ما قرار می‌دهد، از فردا به ما فشار می‌آورد که مخدومه کنید یعنی به بانک مرکزی تایید بدید که این پول را دریافت کردید، که در این شرایط پرداخت پول به صرافی تازه اول کار است و تا زمانی که ارز به حساب ما بنشیند، پروسه طولانی وجود دارد، اگر در این شرایط اتفاقی برای صراف بیافتد، پول قطعه ساز از بین می‌رود و هیچ جایی برای شکایت نیز وجود ندارد.

به عنوان مثال هفت الی هشت ماه است که ۳ میلیون یورو دارای همچین پرونده‌ای است و مراحل دادگاه آن سپری می‌شود.

 

*** مشکلات قطعه ‌سازان با خودروسازان

 

سامعی در ادامه توضیحات خود پیرامون مشکلات قطعه‌سازان به پرداخت‌های با تاخیر طولانی مدت خودروسازان اشاره کرد و گفت:

مشکل دیگر قطعه‌سازان در دریافت مطالبات خود از خودروسازان است که متاسفانه در این مورد نیز با مشکلات فراوانی روبرو هستیم، در حال حاضر مطالباتی سه ماهه پایانی سال ۹۸ و شش ماهه ابتدایی سال جاری باقی مانده است و این وضعیت شرایط را برای قطعه‌سازان بسیار سخت کرده است.

با شرایطی که ارز را به ما تحویل می‌دهند، شرایط را برای قطعه‌سازان سخت شده است.

 

*** مشکل قطعه ‌سازان در دریافت تسهیلات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رییس انجمن قطعه‌سازی در پایان به مشکل قطعه‌سازان در دریافت تسهیلات اشاره و اظهار داشت:

در خصوص دریافت تسهیلات هم آنقدر وضع خراب است که در حال حاضر برای قطعه‌سازان به یک مشکل تبدیل شده است.

به عنوان مثال وقتی شما می‌خواهید از یک بانک‌ خصوصی صد میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنید، ۲۰ درصد مسدودی تا روز آخر از پول می‌گیرد و ۱۸ درصد هم سود مصوبه بانک مرکزی را می‌گیرد و در نهایت شما حساب می‌کنی از صد میلیارد در واقع ۶۲ میلیارد پول دریافت کردی که این روند فشار بسیار زیادی به واحدهای تولیدی می‌آورد و باعث شده صنعت قطعه‌سازی ضعیف و ضعیفتر شود تا جایی که امروز وضع بسیار اسفناکی دارد.

 

در پایان می‌توانید ویدیو مصاحبه نایب رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرودر نشست خبری انجمن قطعه‌سازان را مشاهده نمایید.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع:
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول