کد خبر:234153
پ
WhatsApp Image 2020-11-16 at 18.25.27
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جزئیات طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو/ عرضه خودرو در بورس

نمایندگان مجلس و فعالان بازار سرمایه و فولاد ضمن تشریح جزئیات طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو بر عرضه کامل خودروهای پرتیراژ در بورس و رعایت شرط تعادل در عرضه و تقاضا، تاکید کردند

نمایندگان مجلس و فعالان بازار سرمایه و فولاد ضمن تشریح جزئیات طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو بر عرضه کامل خودروهای پرتیراژ در بورس و رعایت شرط تعادل در عرضه و تقاضا، تاکید کردند

 

*** تصویب طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو توسط اعضای کمیسیون صنایع مجلس مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.
در این راستا مقرر شده عرضه همه خودروهای پرتیراژ در بورس کالا صورت گیرد و فقط خودروهایی که تیراژ تولید محدود دارند و یا شرکت‌هایی که تولیدشان بسیار محدود است، از این قاعده مستثنی می شوند.

 

*** سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس/ عرضه فقط در بورس

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در رابطه با طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو با اشاره به اینکه خودروهایی که در بورس کالا عرضه نشوند اعم از فروشنده و خریدار، جرم‌انگاری شده و مجازات می‌شوند و کالا نیز به عنوان کالای قاچاق محسوب می‌شود، اظهار داشت:
در بورس کالا به هر خودرو توسط بورس یک شناسه یا کد تعلق می‌گیرد که به این شکل خرید و فروش خودرو قابل ردیابی خواهد بود و هر شخصی می‌تواند هر ۳ سال یک بار با یک کد ملی، یک خودرو در بورس کالا خریداری کند و قبل از پایان سه سال مقرر نمی‌تواند اقدام به فروش خودرو کند.

فیروزی در این خصوص که اگر شخصی قبل از پایان ۳ سال، اقدام به فروش خودرو کند، گفت:
باید ۸۰ درصد از مابه‌التفاوت قیمت پایه و قیمت فروش بازار را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کند و این موضوع برای از میان برداشتن دلالی است.

وی با خبر تشکیل صندوقی در وزارت صنعت، افزود:
از مازاد قیمت تمام شده هر خودرویی که توسط کارخانه‌دار ساخته و به بورس ارائه می‌کند صندوقی در وزارت صنایع تشکیل می‌شود که از محل آن صندوق، ۱۰ درصد به عنوان پاداش به تولیدکننده خودرو بابت افزایش کمی و کیفی خودرو پرداخت می‌شود.
همچنین از محل این صندوق همچنین، ۲۰ درصد به عنوان تسهیلات وام به زوج‌های جوان که توان خرید خودرو را ندارند، ۵۰ درصد به عنوان تسهیلات قرض‌الحسنه به خودروسازان برای تحقیق و توسعه، ۲۰ درصد برای شبکه حمل و نقل عمومی و جایگزین کردن خودروهای فرسوده و توسعه حمل و نقل تعلق می‌گیرد.

 

*** عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس/ حباب قیمت شکسته می‌شود

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو با تاکید برعرضه خودرو در بورس، اظهار داشت:
با اجرای این طرح، حباب افزایش قیمت خودرو می‌شکند و خودرو به صورت شفاف و با قیمت واقعی به بازار عرضه می‌شود.

محبی نجم آبادی با بیان اینکه در این مدل به دلیل عرضه خودرو با قیمت واقعی در بازار از میزان سوداگری‌ و دلالی‌ها هم کاسته می‌شود، گفت:
دیگر اختلاف قیمت خودرو از درب کارخانه تا بازار را نخواهیم داشت.

 
*** عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس/ کوتاه کردن دست دلالان

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز با اشاره به طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو و تاکید بر عرضه خودرو در بورس، بیان کرد:
از جمله بهترین راهکارها برای ساماندهی بازارعرضه در بورس است، در این صورت، نه دلال‌ها دیگر می‌توانند دلالی کنند و نه کارخانه آسیب می‌بیند چون قیمت کارخانه‌ای خودرو دقیق محاسبه و در بورس قیمت‌گذاری می‌شود.

جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه برای فروش خودرو قرعه‌کشی انجام شود و ۲ میلیون نفر برای ۱۶ هزار خودرو ثبت نام کنند، اظهار داشت:
این اقدام خجالت‌آور و نشان از برنامه‌ریزی برای دلال‌ها دارد.

 

*** عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس/ پایان فروش خودرو از درب‌های پشتی

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در خصوص طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو ، بیان داشت:
مبنای این طرح، اصلاح توزیع خودرو با عرضه خودرو در بورس کالا است و تلاش شده تا با استفاده از این سازوکار، همه راه‌های توزیع خودرو صفر به غیر از مسیر بورس بسته شود تا خودروسازها نتوانند از درب‌های پشتی خودرو را به فروش برسانند.

 

ایزدخواه با بیان اینکه با فروش خودرو در بورس کالا، عرضه و تقاضا است که قیمت را تعیین می‌کند و عملا قیمت گذاری دستوری به دلیل ناکارآمد بودن حذف می‌شود، گفت:
وقتی یک کالای مصرفی مانند خودرو تبدیل به کالای سرمایه‌ای شود، ناخودآگاه بازار خودرو نابسامان شده و قیمت‌ها بالا می‌رود.

 

*** معاون بورس کالا / عرضه در بورس مزیت ویژه‌ای ندارد

 

معاون بورس کالا نیز در رابطه با طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو گفت:
خودرو را می‌توان در بورس کالا عرضه کرد، اما این عرضه در بورس مزیت ویژه‌ای ندارد.
این کار قیمت را شفاف می‌کند، اما اگر قرار باشد، عرضه خودرو در بورس همراه با کنترل قیمت باشد، فایده‌ای ندارد.

 

رضا محتشمی‌پور در ادامه در خصوص کنترل قیمت خودرو، بیان کرد:
اگر قرار بر کنترل قیمت خودرو باشد، بهتر است در خارج از بورس تعیین قیمت شود، چون قیمت دستوری در بورس رانت ایجاد می‌کند.
مثلاً قیمت خودرو در بورس ۴۰ میلیون و در بیرون ۱۰۰ میلیون می‌شود که این باعث ایجاد رانت خواهد شد.
توان تولید و عرضه مداوم خودرو باید از سوی خودروسازان مشخص باشد و کالایی که در بورس عرضه می‌شود، به اندازی کافی باشد، مثلاً اگر هزار واحد تقاضا وجود دارد، اما فقط ۲۰۰ واحد کالا در بورس ارائه شود، باعث بالا رفتن قیمت می‌شود و مشکلی در بازار وجود دارد مشکل عرضه مستمر است.
البته برای عرضه خودرو در بورس، نحوه عملکرد و مدیریت بورس کالا نیز باید مورد سنجش دقیق قرار گیرد چرا که هم اکنون برخی فعالان صنعت و همچنین مسئولان وزارت صنعت معتقدند حضور مدیران شرکت‌های خصوصی در هیأت مدیره بورس کالا مانع از عملکرد صحیح این نهاد در عرضه برخی محصولات شده است.

 

*** رییس انجمن نوردکاران فولادی ایران / تعادل در عرضه و تقاضا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس انجمن نوردکاران فولادی ایران نیز در پایان پیرامون طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو اظهار داشت:
عرضه خودرو در بورس کالا، حق مالکیت به فولادسازان داده است.
۳ عضو اصلی هیئت مدیره بورس کالا به شرکت‌های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان اختصاص دارد و آنچه فولادسازان بخواهند در بورس انجام می‌دهند.
همچنین عرضه خودرو بدون سقف قیمت در بورس کالا زمانی می‌تواند رقابت و تعدیل در بازار را به همراه داشته باشد که عرضه و تقاضا تا حدی به یکدیگر نزدیک باشند و همه خودروهای تولیدی خودروسازان در بورس کالا عرضه شوند، وگرنه در صورت وجود تقاضای بالا برای خرید و عرضه پایین خودرو، سقف قیمت در بورس فراتر از وضعیت فعلی بازار خواهد بود.

 

احمد رضوی نیک در پایان اضافه کرد:
در این شرایط، برای قیمت‌گذاری خودروها نیز جلساتی با محوریت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در حال برگزاری است به طوری که یکی از موضوعات مورد بحث این است که خودروهای با تولید انبوه و قیمت پایین تر نسبت به بقیه خودروها کماکان مشمول قیمت گذاری دستوری ‌شوند ولی خودروهای با تیراژ پایین‌تر و قیمت بالاتر توسط خودروسازان قیمت گذاری شوند. باید منتظر ماند و دید در نهایت چه طرحی برای مدیریت بازار خودرو قطعی و اجرایی می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول