کد خبر:233616
پ
لاستیک
رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک:

مصوبه گرانی لاستیک هنوز ابلاغ نشده است

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک از عدم ابلاغ قیمت‌های جدید لاستیک خبر داد.

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک از عدم ابلاغ قیمت‌های جدید لاستیک خبر داد.

 

*** قیمت‌های جدید ابلاغ نشده 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، داوود سعادتی نژاد با اشاره به اینکه با وجود مصوبه ستاد تنظیم بازار هنوز قیمت‌های جدید لاستیک که قرار است آزادسازی شود ابلاغ نشده است، اظهار داشت:

به نظر می رسد با افزایش قیمت ها توسط کارخانجات شکاف قیمتی میان کارخانه و بازارلاستیک از بین رفته و دست دلالان از بازار کوتاه خواهد شد.

 

*** تصمیم تولیدکنندگان به افزایش ۵۰ درصدی قیمت لاستیک 

 

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک در پایان با بیان اینکه شنیده ایم کارخانجات براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار می خواهند ۵۰ درصد به قیمت محصولات خود اضافه کنند، گفت:

اگر مثل گذشته توزیع لاستیک به افرادی خاص اختصاص پیدا کند دلالی و واسطه گری همچنان در بازار لاستیک وجود خواهد داشت اما اگر توزیع به نحو مناسبی صورت گیرد فاصله قیمتی از بین رفته و دست دلالان از بازار کوتاه می شود.

در حال حاضر بازار منتظر ابلاغ قیمت‌های جدید است تا براساس آن خرید و فروش‌لاستیک صورت گیرد.

 

*** قیمت‌گذاری‌لاستیک آزاد شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار ارز تخصیصی به لاستیک‌های سنگین وارداتی همان ۴۲۰۰ تومان خواهد بود که مطابق محاسبات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از طریق سامانه جامع تجارت و با حواله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها به فروش می‌رسد.

همچنین قرار شده لاستیک‌های سواری تولیدشده با مواد اولیه ارز نیمایی در چارچوب ضوابط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مشروط براینکه تولید و فروش آن زنجیره توزیع در سامانه جامع تجارت ثبت گردد رأسا توسط واحدهای تولیدی قیمت‌گذاری شوند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول