اخبار برگزیده

کد خبر:233567
پ
کمیسیون-صنایع-معادن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودرو در کمیسیون صنایع مجلس

کمیسیون صنایع و معادن مجلس در هفته جاری به بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک می‌پردازد.

کمیسیون صنایع و معادن مجلس در هفته جاری به بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک می‌پردازد.

 

*** بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس دستور کار هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس، این کمیسیون در جلسه به بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک، گزارش کمیته صنایع نفت، گاز و پتروشیمی درباره طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران و گزارش کمیته جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار درباره طرح اصلاح قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار می پردازد.
بررسی طرح جامع توسعه و عمران روستایی کشور دستورکار روز ۲۶ آبان ماه کمیسیون صنایع و معادن است.
براساس این گزارش اعضای کمیسیون صنایع و معادن روز ۲۷ آبان ماهب نشست مشترکی با وزیر صنعت و معاونان مربوطه در محل این وزارتخانه دارند.

کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات کمیسیون صنایع و معادن در هفته جاری موضوعات نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی از استان سیستان و بلوچستان در حوزه‌های مرتبط با کمیسیون را با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی از وزارت صنعت و معاونت نظارت مجلس بررسی می‌کند.

 

*** طرح اصلاح قانون حمایت صنعتی

 

کمیته صنایع نفت، گاز پتروشیمی به بررسی پیش‌نویس اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با حضور دستگاه‌های اجرایی ذیربط، مرکز پژوهش‌ها و اتاق ایران می‌پردازد.

کمیته صنعت و راهبردهای توسعه صنعتی نیز طرح اصلاح قانون حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های کشور را در دستور کار خود دارد.

 

*** طرح بسته پیشنهادی سازمان گسترش

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش نیز دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشوربا اشاره به جزئیات طرح سازمان گسترش به منظور خروج صنعت خودرو از بحران، اظهار داشت:

اصلاح قیمت خودرو ، تامین نقدینگی ریالی و ارزی صنعت خودرو و افزایش تیراژ تولید خودرو بخشی از جزییات طرح بسته پیشنهادی سازمان گسترش، خودروسازان و قطعه سازان برای اصلاح شرایط و وضعیت صنعت خودرو است که با تصویب و اجرای آن شاهد حذف تقاضای کاذب در بازار، اصلاح قیمت کارخانه و بازار و شکست قیمت‌های حبابی و حذف شکاف قیمت کارخانه و بازار خواهیم بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول