کد خبر:233326
پ
محرابی
مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت:

همه مواد اولیه تولید پوشک ترخیص شد/ کاهش ۲۰ درصدی مصرف

مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت از ترخیص همه مواد اولیه تولید پوشک، خبر داد.

مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت از ترخیص همه مواد اولیه تولید پوشک، خبر داد.

 

*** تولید پوشک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، افسانه محرابی با بیان اینکه در کشور برای تولید انواع پوشک حدود ۵۱۸ هزار تن ظرفیت نصب‌شده وجود دارد، اظهار داشت:

با توجه به شرایط اقتصادی سال جاری از قبیل افزایش نرخ ارز و در پی آن افزایش قیمت تمام‌شده کالاها و کاهش قدرت خرید مردم، به طور کلی مصرف پوشک کشور با کاهش ۲۰ درصدی مواجه شده است بنابراین تولیدکنندگان علاوه بر تأمین نیاز بازار، قادر به صادرات محصولات خود نیز بوده‌اند.

 

وی در ادامه افزود: با توجه به نام‌گذاری امسال با عنوان جهش تولید، حمایت‌های تعرفه‌ای مناسبی از تولید پوشک صورت گرفته و حقوق ورودی ۳۲ درصدی برای واردات پوشک تعیین شده است.

با توجه به اینکه اجزاء عمده‌ای از مواد اولیه زنجیره تولیدپوشک از طریق واردات تأمین می‌شود، اقداماتی در راستای تولید داخلی بخشی از مواد اولیه این صنعت صورت گرفته که به‌زودی به ثمر خواهد رسید.

 

*** ترخیص مواد اولیه تولید پوشک

 

مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت با بیان اینکه همه مواد اولیه تولیدپوشک از گمرکات ترخیص و در چرخه تولید قرار گرفته است، گفت:

در حال حاضر هیچ کمبودی در بازار پوشک وجود ندارد.

 

محرابی در ادامه تصریح کرد: در شرایط اقتصادی فعلی کشور و وجود برخی محدودیت‌ها و نوسانات ارزی برای واردات مواد اولیه، تولیدکنندگان با مشکلاتی روبرو هستند و وزارت صنعت نیز تلاش خود را برای تأمین به ‌موقع و مناسب مواد اولیه کارخانه‌ها به کار گرفته است.

پس از برگزاری جلسه اخیر با حضور وزیر صنعت و برخی تولیدکنندگان پوشک، تصمیماتی اتخاذ شد و طبق هماهنگی‌ صورت گرفته با گمرک، همه مواد اولیه مربوطه موجود در گمرکات ترخیص و در چرخه تولید قرار گرفته است.

 

*** هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت در پایان با بیان اینکه در حال حاضر هیچ کمبودی در بازار پوشک وجود ندارد، افزود:

طبق هماهنگی انجام شده با بانک مرکزی، برای تأمین ارز سایر مواد اولیه مورد نیاز وارداتی از محل ارز حاصل از صادرات و یا تهاتر، اقدام لازم در دست انجام است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول