کد خبر:232053
پ
عرضه لاستیک‌های سنگین وارداتی
ستاد تنظیم بازار اعلام کرد

عرضه لاستیک‌های سنگین وارداتی در سامانه جامع تجارت

همانند گذشته فروش و عرضه لاستیک‌های سنگین وارداتی از طریق سامانه جامع تجارت و با حواله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها انجام می‌شود

همانند گذشته فروش و عرضه لاستیک‌های سنگین وارداتی از طریق سامانه جامع تجارت و با حواله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها انجام می‌شود

 

*** عرضه لاستیک‌های سنگین وارداتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ستاد تنظیم بازار مصوب کرد که همانند گذشته فروش و عرضه لاستیک‌های سنگین وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی با قیمت تمام شده طبق محاسبات سازمان حمایت و از طریق سامانه جامع تجارت با حواله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها انجام شود.

همچنین مصوب شد لاستیک‌های سواری تولیدشده با مواد اولیه ارز نیمایی، در چارچوب ضوابط سازمان حمایت، مشروط بر اینکه تولید و فروش آن (زنجیره توزیع) در سامانه جامع تجارت ثبت شود، راساً توسط واحدهای تولیدی قیمت‌گذاری گردند.

عدم رعایت ثبت اطلاعات فروش در سامانه جامع تجارت مصداق تخلف عرضه خارج از شبکه بوده و دستگاه‌های نظارتی مکلف‌اند با متخلفین برخورد قانونی نمایند.

 

*** جزئیات توزیع لاستیک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، جزئیات توزیع لاستیک در سامانه راهداری را تشریح کرد و افزود:

ما فقط صادرکننده حواله هستیم که حواله لاستیک را برای راننده‌ها صادر می‌کنیم.

در حال حاضر حدود ۳۰۰ هزار حلقه لاستیک در گمرکات مانده است که تا یک شهریور ۹۹ وارد و اظهار شده‌اند که متعلق به واردکننده است و وزارت صنعت باید این لاستیک‌ها داخل سامانه حواله لاستیک قرار بدهد تا ما حواله آن را صادر کنیم.

باقرجوان عنوان کرد که در حال حاضر حدود ۲۷۰ هزار حلقه لاستیک در سامانه داریم که با مراجعه راننده حواله آن را صادر می‌کنیم البته سبد لاستیک ما تکمیل نیست به عنوان مثال سایز ۱۲ ـ‌۲۴ کم داریم که وزارت صنعت باید هر چه سریع‌تر تکمیل کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول