کد خبر:231919
پ
راه اندازی راه‌آهن چابهار – زاهدان
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل:

راه آهن چابهار-زاهدان همسایگان را به شبکه ریلی کشور وابسته می‌کند

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل معتقد است، راه آهن چابهار-زاهدان همسایگان را به شبکه ریلی کشور وابسته می‌کند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل معتقد است، راه آهن چابهار-زاهدان همسایگان را به شبکه ریلی کشور وابسته می‌کند.

 

*** وابستگی همسایگان به ایران با راه آهن چابهار-زاهدان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خیرالله خادمی روز پنج شنبه با اشاره به آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار – زاهدان از سمت چابهار با حضور وزیر راه، اظهار داشت:

ما در تیر ماه سال جاری از سمت زاهدان ریل‌گذاری این پروژه را آغاز کردیم و این مسیر در کریدور ریلی شمال به جنوب و شرق به غرب قرار دارد.

طول این پروژه از چابهار تا سرخس ۱۴۰۰ کیلومتر است و یکی از استراتژیک‌ترین و مهم‌ترین پروژه‌های ریلی به شمار می‌رود.

 

خادمی با بیان اینکه این پروژه بلندترین کریدور ریلی کشور است، افزود:

۸۰ میلیون متر مکعب خاکبرداری از آن شروع شده که دو برابر خاک‌برداری سد کرخه به عنوان بزرگترین سد خاکی کشور عملیات خاکی در آن صورت گرفته است.

۳۲ کیلومتر ریل‌گذاری در این پروژه صورت گرفته و امروز هم حدود ۸۴ کیلومتر ریل‌گذاری از سمت چابهار انجام شده و پیشرفت فیزیکی کل پروژه ۴۸ درصد است و پیشرفت زیرسازی این پروژه هم به ۱۶۳ درصد رسیده است.

 تا پایان سال ۱۴۰۰ ساخت این پروژه به اتمام می‌رسد و یکی از بزرگترین بنادر اقیانوسی کشور را به شبکه ریلی متصل می‌کند.

 

*** وابستگی به بنادر ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در پایان با بیان اینکه شهرهای چابهار، نیک‌شهر، ایرانشهر را در جنوب استان به شبکه ریلی متصل می‌کند، اظهار داشت:

ما هم‌اکنون از زاهدان به سمت مرز میرجاوه و پاکستان خط آنتنی داریم و خواف به هرات در افغانستان خط آنتنی داریم که با اتصال آن کشورهای همسایه به ما متصل می‌شوند و برای افغانستان که کشور محصور در خشکی است باعث ایجاد وابستگی به بنادر ایران می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول