کد خبر:231297
پ
راه آهن چابهار-زاهدان
معاون ساخت راه آهن شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل:

عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان با حضور وزیر راه آغاز شد

معاون ساخت راه‌آهن شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل از عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان با حضور وزیر راه و شهرسازی از سمت چابهار آغاز شد.

معاون ساخت راه‌آهن شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل از عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان با حضور وزیر راه و شهرسازی از سمت چابهار آغاز شد.

 

*** عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس خطیبی در حاشیه مراسم آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار-زاهدان، اظهار داشت:

از سال ۸۹ تفاهم نامه ساخت راه آهن چابهار –زاهدان میان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و قرارگاه خاتم الانبیا به امضا رسید اما پیشرفت جدی کار از سال ۹۳ آغاز شد.

در حال حاضر کل مسیر در هشت قطعه به طول ۶۲۸ کیلومتر فعال است و تاکنون ۱,۲۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.

 

*** بهره‌برداری تا ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در پایان با بیان اینکه پروژه راه آهن چابهار-زاهدان با سرعت خوبی در حال اجراست و پیش‌بینی ما این است که تا پایان ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد، گفت:

پیشرفت کل طرح ۴۸ درصد و میزان زیرسازی ۶۳ درصد است، تاکنون از سمت زاهدان به سمت چابهار ۳۲ کیلومتر ریل گذاری شده و امروز ریل گذاری مسیر از سمت چابهار آغاز می‌شود که قطعه یک پروژه محسوب شده و طول آن ۸۴ کیلومتر است.

اعتبار این پروژه از محل صندوق توسعه ملی تأمین شده که با مجوز رهبر معظم انقلاب ۳۰۰ میلیون یورو به این پروژه تخصیص داده شد.

تاکنون ۱۰۰ میلیون یورو اعتبار از صندوق دریافت و هزینه کرده ایم و ۲۰۰ میلیون یوروی دیگر معادل ۸ هزار میلیارد تومان از این صندوق به تدریج دریافت خواهیم کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول