کد خبر:231050
پ
محرابی
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت:

رشد ۲۵ درصدی صادرات پوشاک در ۵ ماه سال ۹۹

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت از رشد ۲۵ درصدی صادرات پوشاک در ۵ ماه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت از رشد ۲۵ درصدی صادرات پوشاک در ۵ ماه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

 

*** صادرات پوشاک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، افسانه محرابی با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

صنعت نساجی و پوشاک یک صنعت با اهمیت بالا در ایران و جهان است. این صنعت در بحث اشتغال افزایی، ایجاد ارزش افزوده بالا، توسعه صادرات، خلق ثروت، پویایی اقتصادی، ارز آوری و بسیاری موارد دیگر نقش آفرین است.

این صنعت در شرایط تحریمی می‌تواند کمک بزرگی برای کشور باشد. صادرات صنعت پوشاک طی پنج ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۰ تا ۲۵ درصد رشد داشته است.

 

*** تحریم صنعت نساجی

 

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه تحریم صنعت نساجی از ۲۰ فروردین امسال از سوی دشمنان کلید خورد، افزود:

اقدامات زیادی از جمله تأمین مواد اولیه در جهت اینکه تحریم صنعت مزبور را دچار مشکل نکند در کشور انجام شده است. خوشبختانه با توجه به تلاش‌های صورت گرفته همه شاهد روند رو به رشد در زمینه تولید پارچه و دیگر ملزومات مورد نیاز برای تولید پوشاک در کشور هستند. مضاف بر اینکه وزارت صمت در زمینه واردات مواد اولیه صنایع نساجی و پوشاک هرگونه همکاری و مساعدتی که لازم بوده تاکنون انجام داده است.

کشور طی دو سال گذشته در زمینه تولید و صادرات پوشاک جهش خوبی داشته است.

 

وی ضمن اشاره به تشکیل شورایعالی برندهای پوشاک در کشور، افزود: برند سازی در تمامی کالاهای ایرانی به خصوص پوشاک یک ضرورت است. توسعه برندسازی در حوزه پوشاک باید بیش از گذشته در کشور مورد توجه باشد.

 

*** پیشرفت در صنعت پوشاک ایران

 

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان، اظهار داشت:

صنعت ایران پوشاک طی چند سال اخیر در بحث برندینگ، مدلینگ، طراحی، مارکتینگ، مهندسی فروش و غیره نیز پیشرفت‌های خوبی را تجربه کرده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول