کد خبر:230907
پ
سیمان
سازمان حمایت اعلام کرد

پایش و رصد مستمر بازار سیمان/ عرضه مستقیم سیمان به مصرف‌کنندگان نهایی و عاملین مجاز

سازمان حمایت در بخشنامه‌ای ضمن تاکید بر پایش و رصد مستمر بازار سیمان، عرضه مستقیم این محصول  به مصرف‌کنندگان نهایی و عاملین مجاز  را راهی برای کوتاه شدن دست دلالان اعلام کرد.

سازمان حمایت در بخشنامه‌ای ضمن تاکید بر پایش و رصد مستمر بازار سیمان، عرضه مستقیم این محصول به مصرف‌کنندگان نهایی و عاملین مجاز  را راهی برای کوتاه شدن دست دلالان اعلام کرد.

 

*** پایش و رصد مستمر بازار سیمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، متن اطلاعیه سازمان حمایت به شرح زیر است:

با توجه به تنش و التهابات ایجاد شده طی روزهای اخیر و افزایش قیمت در بازار سیمان، سازمان حمایت در بخشنامه ای، خواستار اجرای تعهدات انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان مبنی بر تامین بهنگام محصول مورد نیاز بخشهای مختلف مصرف شد.

این بخشنامه اعلام می‌کند، از آنجا که در شرایط حساس کنونی علیرغم فراوانی کالا در بازار و شرایط مناسب تولید در کشور، تخلفاتی در حوزه سیمان مشاهده می‌شود، لذا به ‌منظور تامین آرامش و ثبات بازار و ایجاد بستر امن برای عموم مردم و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌های سراسر کشور موظف به تشدید نظارت بر بازار سیمان می باشند.

براساس این بخشنامه حوزه های بازرسی و نظارت سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان، موظفند با استفاده از تمام توان و ظرفیت بازرسان و همکاری و همراهی سایر حوزه‌های ذیربط، نظارت و کنترل قیمت‌ها را با اهتمام جدی در اولویت کاری قرار داده و در خصوص تخلفات احتمالی عاملین توزیع عمده و خرده فروش بدون کوچکترین اغماضی برخورد کنند.

 

*** بررسی دلایل کمبود و افزایش قیمت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان بخشنامه سازمان حمایت آمده است:

انجمن‌ مربوطه نیز ضمن بررسی دلایل کمبود و افزایش قیمت در سطح تولید و عرضه، مکلف به اعمال مدیریت بر عملکرد کارخانه‌‌ها در جهت افزایش تولید و عرضه و تسهیل شرایط فروش مستقیم سیمان به مصرف کنندگان نهایی توسط کارخانجات تولیدی و فروش سیمان به عاملین مجاز و نیز کاهش واسطه گری و دلالی در این بخش با رعایت دستورالعمل نظارت بر بازار سیمان می باشد. همچنین انتظار می‌رود در حوزه اصناف نیز اتحادیه و تشکل‌های مربوطه، اقدامات نظارتی خود را تشدید نموده و ضمن پیشگیری از وقوع جرم، کشف تخلف، تسریع در رسیدگی‌ها، نظارت‌های مستمر و دقیق موجبات آرامش بازار را فراهم آورند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول