کد خبر:230235
پ
آریا
صنایع گزارش می‌دهد:

آریا شش ماهه ابتدایی سال ۹۹ را در بورس چگونه گذراند؟/ رشد ۹۶ درصدی سود ناخالص

آریا در عملکرد ۶ ماهه خود ۴۰۲۵ میلیارد تومان سود خالص داشته و سود هر سهم در تابستان ۵۸۱ تومان بوده که نسبت به فصل بهار با رشد ۹۶ درصدی همراه بوده است.

آریا در عملکرد ۶ ماهه خود ۴۰۲۵ میلیارد تومان سود خالص داشته و سود هر سهم در تابستان ۵۸۱ تومان بوده که نسبت به فصل بهار با رشد ۹۶ درصدی همراه بوده است.

 

*** پلیمر آریا ساسول در بورس 

 

به گزارش صنایع، فروش شرکت پلیمر آریا ساسول در تابستان نسبت به بهار ۵۴ درصد رشد داشته و بهای تمام شده فروش شرکت ۲۴ درصد رشد داشته که این امر باعث شده حاشیه سود ناخالص نسبت به بهار رشد داشته باشد. حاشیه سود ناخالص شرکت در تابستان ۵۴ درصد و در بهار ۴۲ درصد بوده است.

خوراک اصلی شرکت اتان می‌باشد که نرخ آن توسط فرمول اعلامی وزارت نفت تعیین می شود که طبق این فرمول حداقل نرخ اتان ۲۲۰ دلار و حداکثر نرخ اتان ۴۰۰ دلار می باشد که با توجه به افت شدید قیمت نفت و قیمت‌های جهانی محصولات پتروشیمی در بهار  تصمیم گرفته شده حداقل نرخ اتان برای ۵ ماه اول سال به ۲۰۰ دلار کاهش پیدا کند.

 

*** افزایش حاشیه سود

 

به گزارش صنایع، یکی از دلایل افزایش حاشیه سود شرکت در تابستان همین موضوع بوده است که تقریبا شرکت اتان را به ۲۱۰ دلار به ازای هر تن دریافت کرده است و همچنین نرخ‌های جهانی محصولات شرکت نسبت به بهار بهبود داشته‌اند و متوسط نرخ دلار پتروشیمی‌ها نیز در تابستان نسبت به بهار ۳۰ درصد رشد داشته است.

شرکت در تابستان ۵۸۱ تومان سود به ازای هر سهم داشته است که ۲۰۴ تومان آن ناشی از سود تسعیر ارز بوده است، قیمت سهم ۱۸۴۷۰ تومان است و در یک ماه اخیر ۲۸ درصد رشد داشته است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول