کد خبر:229813
پ
زنگنه
وزیر نفت:

گاز خانگی در زمستان قطع نمی‌شود

وزیر نفت معتقد است اگرچه شاید مشکلاتی در تامین گاز وجود داشته باشد، اما در هیچ شرایطی اجازه قطعی گاز خانگی را در زمستان پیش رو نخواهیم داد.

وزیر نفت معتقد است اگرچه شاید مشکلاتی در تامین گاز وجود داشته باشد، اما در هیچ شرایطی اجازه قطعی گاز خانگی را در زمستان پیش رو نخواهیم داد.

 

*** عدم قطع گاز خانگی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بیژن نامدار زنگنه در عین حال مردم را به صرفه جویی فراخواند، زیرا مصرف بی رویه تجاوز به حقوق دیگران است.

اگرچه شاید مشکلاتی در تامین گاز وجود داشته باشد، اما در هیچ شرایطی اجازه قطعی گاز خانگی را در زمستان پیش رو نخواهیم داد.

 

وی در خصوص نحوه تامین گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها در زمستان، افزود: 

نیروگاه‌ها برای چرخاندن چرخ خود از تلفیق و ترکیبی از سوخت مایع و سوخت گاز استفاده می‌کنند.

 

وزیر نفت درباره تشکیل پنجره واحد صادرات نفت در برابر واردات کالا، گفت:

تسهیل و تسریع در امر واردات و تهاتر کالا با نفت اصلی‌ترین مزایای طرح تشکیل این پنجره واحد است.

 

*** مصرف ایران ۴ برابر میانگین جهانی انرژی

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ضرورت بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور، اظهار کرد:

طبق آمار ایران در مجموع مصرف (خانگی، صنایع و …) چهار برابر میانگین جهان انرژی مصرف می‌کند و خانوارهای ایرانی هم تقریبا سه برابر میانگین جهانی مصرف انرژی (شامل گاز، آب، برق و …) دارند به همین دلیل موضوع بهینه‌سازی مصرف انرژی بیش از هر زمان دیگر باید مورد توجه باشد.

 

تربتی با اشاره به ارائه طرح شرکت ملی گاز ایران به دولت برای در نظر گرفتن سیستم تنبیهی و تشویقی برای مصرف‌کنندگان گاز، افزود:

این طرح هنوز در هیئت دولت نهایی نشده اما طبق آن برای مشترکان پرمصرف هزینه بالاتری در نظر گرفته شده است و برای مشترکان کم مصرف نسب به دوره مشابه سال قبل قیمت پایین‌تر.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در پایان درباره آغاز اجرای طرح ملی بهینه‌سازی موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری اشاره و تصریح کرد:

با اجرای این طرح شاهد صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصرف گاز خواهیم بود؛ طرحی که هزینه‌ای برای مشترکان ندارد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول