کد خبر:229718
پ
بانک مرکزی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

روزانه به طور متوسط ۷۰ میلیون دلار در بازار متشکل ارزی عرضه شد

بانک مرکزی در هفت روز نخست آبان ماه روزانه، به طور متوسط ٧٠ میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در بازار متشکل معاملات ارزی در نرخ‌های حاشیه بازار عرضه کرده است.

بانک مرکزی در هفت روز نخست آبان ماه روزانه، به طور متوسط ٧٠ میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در بازار متشکل معاملات ارزی در نرخ‌های حاشیه بازار عرضه کرده است.

 

*** بازار متشکل معاملات ارزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این بانک در هفت روز نخست آبان ماه (از ۱ الی ۷ آبان ماه ۹۹) روزانه، به طور متوسط ٧٠ میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در بازار متشکل معاملات ارزی در نرخ‌های حاشیه بازار عرضه کرده است.

به رغم این میزان عرضه و امکان خرید هر صرافی به میزان ۵۰۰ هزار دلار در بازار مذکور، از میزان عرضه طی مدت یاد شده (از۱ الی ۷ آبان ماه ۹۹)، در مجموع فقط ٧ درصد (حدود ۵ میلیون دلار) توسط صرافی‌ها خریداری شده است، که این امر حاکی از فقدان تقاضای مؤثر در بازار برای ارز به صورت اسکناس است.

همچنین گزارش‌های دریافتی از سامانه نیما حاکی از این است که در مدت مشابه حدود ۶٧٠ میلیون دلار ارز به صورت حواله توسط صادرکنندگان در سامانه نیما عرضه شده است

 

*** افزایش سقف خرید در بازار متشکل ارزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش با هدف مدیریت و تنظیم بازار ارز کشور مقرر شد سقف خرید کارگزاران ( بانک‌ها و صرافی‌ها) در بازار متشکل ارزی از روز کاری دوشنبه مورخ ۲۱ مهرماه ۹۹ به ۵۰۰ هزار دلار افزایش یابد.

همچنین بر این اساس بانک مرکزی، روزانه از طریق بازارساز ۵۰ میلیون دلار در بازار متشکل‌ارزی به صورت اسکناس عرضه خواهد کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول