کد خبر:229600
پ
فیروزی
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

مهلت دو هفته‌ای کمیسیون صنایع برای طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مهلت دو هفته‌ای این کمیسیون برای نهایی کردن طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد خبر داد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مهلت دو هفته‌ای این کمیسیون برای نهایی کردن طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد خبر داد.

 

*** تدوین طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حجت‌الله فیروزی با اشاره به تدوین طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار در کمیسیون صنایع، اظهار داشت:

در پی نوسانات شدید نرخ فولاد در بازار و مطالبات مردمی و صنعتگران، کمیسیون صنایع و معادن گزارشی از علل نوسانات و مشکلات این حوزه تدوین کرد زیرا التهابات بازار فولاد بر بهای کالاها مانند خودرو، مسکن، لوازم خانگی و دیگر موارد نیز اثرگذار است.

 

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر قرائت گزارش مربوط به مشکلات فولاد در جلسه دوشنبه هفته جاری در صحن علنی، افزود:

از آنجا که کمیسیون به دنبال بررسی سریع این گزارش حوزه فولاد در صحن علنی بود از ظرفیت تبصره ۱ ماده ۴۵ قانون آئین نامه داخلی مجلس استفاده کرد و گزارش مربوط به مشکلات فولاد در جلسه دوشنبه هفته جاری در صحن علنی قرائت شد.

پس از قرائت گزارش مربوط به علل نابسامانی حوزه فولاد در صحن علنی مجلس، گزارش مذکور به کمیسیون صنایع ارجاع شد تا کمیسیون ظرف دو هفته پیشنهادات مطرح شده را در قالب طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار بررسی و طرح کامل را برای تصویب و نهایی شدن به صحن مجلس ارائه کند.

 

وی در تشریح محور اصلی طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار، افزود:

 براساس این طرح تمامی محصولات فولادی اعم از محصولات بالادستی مانند سنگ آهن، گندله، شمش، بیلت، اسلب و محصولات پایین دستی مانند ورق، تیرآهن، میلگرد و دیگر موارد باید در بورس عرضه شوند.

 

*** عرضه کالا در بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه بخش خصوصی نیز باید تمامی کالاهای خود را در بورس عرضه کند، اظهار داشت:

براساس این طرح علاوه بر شرکت‌ها و کارخانجات دولتی، بخش خصوصی نیز باید تمامی کالاهای خود را در بورس عرضه کنند و در صورتی که در مهلت زمانی مشخص کالاها در بورس به فروش نرفت، می‌توانند محصولات فولادی را صادر کنند.

در این فرآیند قیمت گذاری دستوری نیست.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول