کد خبر:229365
پ
۵۵۱۸۵۲۶_۵۰۳
معاون امور آب و انرژی وزیر نیرو:

تامین پایدار یک پنجم آب شرب تهران با راه‌اندازی تصفیه خانه ششم

معاون امور آب و انرژی وزیر نیرو از تامین تضمین شده و پایدار یک پنجم از آب شرب مورد نیاز مناطق غربی تهران با بهره‌برداری از تصفیه خانه ششم تهران خبر داد.

معاون امور آب و انرژی وزیر نیرو از تامین تضمین شده و پایدار یک پنجم از آب شرب مورد نیاز مناطق غربی تهران با بهره‌برداری از تصفیه خانه ششم تهران خبر داد.

 

*** تامین پایدار یک پنجم آب شرب تهران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قاسم تقی‌زاده خامسی در بازدید از تصفیه خانه ششم تهران با بیان اینکه آب شرب مناطق ۵,۹,۱۸,۲۲ و ۲۱ تهران از این تصفیه خانه تامین خواهد شد، اظهار داشت:

طبق پیش بینی‌های انجام شده در سال جاری، استان تهران حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب‌شرب برای مصرف نیاز دارد که ۲۵۰ میلیون مترمکعب آن در تصفیه خانه ششم تهران تامین خواهد شد.

 

وی با اشاره به احداث تونل ۳۰ کیلومتری برای انتقال آب سد کرج به تصفیه خانه، گفت:

این آب یک دوم ec و یک دهم کدورت آب فعلی تهران را دارد بنابراین وارد مدار شدن این تصفیه خانه سبب افزایش متوسط کیفیت آب تهران خواهد شد.

این تصفیه خانه ۷.۵ مترمکعب آب سد کرج را در هر ثانیه به تصفیه خانه منتقل می‌کند و با بهره برداری از این تصفیه‌خانه مشکلات موجود در تامین آب شرب مناطق غربی تهران به ویژه در منطقه ۲۲ شهرداری برطرف خواهد شد.

 

*** همکاری شورای شهر تهران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور آب و انرژی وزیر نیرو در پایان با اشاره به همکاری شورای شهر تهران در تکمیل این پروژه، اظهار داشت:

این پروژه بیش از ۱۰ سال به دلیل نبود اعتبار، در انتظار تکمیل شدن و به بهره‌برداری رسیدن است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول