کد خبر:228842
پ
قیمت نفت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

قیمت شاخص نفت خام افزایش یافت

قیمت شاخص نفت خام برنت در تاریخ ششم آبان‌ماه با ۱۹ سنت افزایش به ۴۰ دلار و ۶۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۳۸ دلار و ۷۱ سنت رسید.

قیمت شاخص نفت خام برنت در ششم آبان‌ماه با ۱۹ سنت افزایش به ۴۰ دلار و ۶۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۳۸ دلار و ۷۱ سنت رسید.

 

*** افزایش قیمت طلای سیاه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قیمت نفت خام برنت در تاریخ پنجم آبان‌ماه ۴۰ دلار و ۴۶ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۴۰ دلار و ۵۶ سنت بود.

قیمت ‌نفت امروز پس از زیان‌های شدید اخیر کمی افزایش یافت.

اما شرایط روانی بازار همچنان ضعیف بود زیرا افزایش موج ویروس کرونا در جهان، در حالی که عرضه در حال افزایش است، چشم‌انداز تقاضای نفت خام را کاهش داد.

 

ویوک دار، کارشناس انرژی بانک کامنولس استرالیا، در این باره گفت:

فکر می‌کنیم تقاضا از این مرحله به بعد برای رشد تلاش خواهد کرد. محدودیت‌های اعمال‌شده به‌منظور مهار ویروس کرونا هم بخشی از این موارد است.

 

*** قیمت در معاملات پنجم آبان

 

قیمت‌‌نفت خام در حالی سقوط کرد که با افزایش شدید شیوع ویروس کرونا در آمریکا و اروپا نگرانی‌هایی در مورد آینده تقاضای‌نفت به وجود آمده است.

تا ساعت ۷:۱۹ به وقت تهران، قیمت‌نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت‌نفت، ۱.۶۵ درصد یا ۶۹ سنت سقوط کرد و به ۴۱.۰۸ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت‌خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا دابلیوتی‌آی، ۱.۷۶ درصد یا ۷۰ سنت سقوط کرد و به ۳۹.۱۵ دلار بازگشت.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول