کد خبر:229034
پ
سامانه‌ نوین آبیاری
مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری:

توسعه ۱۸۵ هزار هکتاری سامانه‌های نوین آبیاری از ابتدای سال ۹۹

مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از توسعه ۱۸۵ هزار هکتاری سامانه‌های نوین آبیاری از ابتدای سال ۹۹ خبر داد.

مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از توسعه ۱۸۵ هزار هکتاری سامانه‌های نوین آبیاری از ابتدای سال ۹۹ خبر داد.

 

*** سامانه‌ نوین آبیاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس زارع پیرامون سامانه‌های نوین آبیاری، اظهار داشت:

مجموع سطح اجرا شده و در حال اجرا در سال۹۹ ، ۱۸۰ هزار و ۵۲ هکتار در قالب ۹ هزار و ۲۵۱ پروژه بوده است.

از ابتدای اجرای طرح تاکنون، دو میلیون و ۹۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی معادل ۲۵ درصد اراضی آبی کشور به سامانه‌های نوین آبیاری تجهیز شده است.

 

مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی در پایان با اشاره به بیشترین میزان سطح اجرای توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در سال ۹۹، اظهار داشت:

استان‌های خراسان‌رضوی با هشت هزار و ۴۱۰ هکتار، فارس با چهار هزار و ۶۲۶ هکتار و جنوب کرمان با سه هزار و ۲۰۷ هکتار، بیشترین میزان سطح اجرای توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در سال ۹۹ را به خود اختصاص داده‌اند.

 

*** افزایش بهره‌وری از منابع آب و خاک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با توجه به حمایت‌های مادی و معنوی دولت و رهبر معظم انقلاب از این طرح، از مجموع ۸.۷ میلیون هکتار از اراضی آبی کشور، نزدیک به دو میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از آن به سامانه‌های نوین آبیاری تجهیز شده است.

طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری به دلیل اینکه بیشترین اثربخشی را در افزایش بهره‌وری از منابع آب و خاک و تقویت امنیت غذایی کشور دارد، جهش خوبی از سال ۹۵ تاکنون داشته است.

پیش از اذن رهبر معظم انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی در سال ۹۵، هر سال ۵۶ هزار هکتار پیشرفت پروژه داشتیم، اما پس از حمایت‌های معظم‌له و مجلس شورای اسلامی، هر سال به‌طور متوسط ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز می‌شود که حاکی از جهش ۳۰۰ درصدی است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول