کد خبر:228938
پ
تحویل۱۴۰ هزار تن سوخت کم سولفور به کشتیرانی
معاون توسعه ناوگان شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران:

تحویل۱۴۰ هزار تن سوخت کم سولفور به کشتیرانی ایران

معاون توسعه ناوگان شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از تحویل ۱۴۰ هزار تن سوخت کم سولفور به کشتیرانی ایران خبر داد.

معاون توسعه ناوگان شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از تحویل ۱۴۰ هزار تن سوخت کم سولفور به کشتیرانی ایران خبر داد.

 

*** دریافت سوخت کم سولفور از پالایشگاه اراک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عبدالرضا محبی در خصوص نیاز مصرف ماهیانه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حالت عادی ۵۰ هزار تن و در شرایط فعلی ۳۵ هزار تن در ماه است، اظهار کرد:

حدود ۱۵ هزار تن از این نیاز ماهانه از سوی شرکت پالایشگاه شازند اراک تأمین شده است.

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ۱۰ ماه گذشته (از اواخر آذر ماه سال گذشته تا پایان مهرماه ۹۹) در مجموع ۱۴۰ هزار تُن سوخت کم سولفور از پالایشگاه اراک دریافت کرده و به همت وزارت نفت، شرکت ملی پخش و پالایش نفتی ایران و پیگیری مستمر کلیه دست اندرکاران، انجام شد.

 

محبی با اشاره به اینکه بخش خصوصی نیز اعلام آمادگی کرده که می‌تواند بخشی از سوخت کم سولفور مورد نیاز کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را تامین کند، افزود:

در این رابطه پیگیری‌هایی صورت گرفته اما بقیه سوخت کم سولفور که در شرایط کنونی حدود ۴۵ درصد سوخت مورد نیاز را تشکیل می دهد از منابع مختلف خارجی تأمین می‌شود.

 

معاون توسعه ناوگان شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه، تصریح کرد:

سوخت‌کم سولفور تولید ایران همواره با کیفیت ترین در نوع خود بوده و تاکنون به لحاظ فنی هیچگونه مشکلی برای کشتی‌ها ایجاد نکرده است.

این شرکت دو سامانه کامل سوخت رسانی شامل ۲۰ مخزن، تاسیسات مربوطه و چندین شناور در بندرعباس و قشم دارد که عملیات سوختگیری و ذخیرۀ سوخت را به سهولت انجام می‌دهد.

 

وی با اشاره به سهم ناچیز ایران در حوزه مصرف سوخت کشتی‌ها در دنیا، خاطر نشان کرد:

حدود۱۸۰ میلیون تن سوخت مصرفی سالیانه شناورها در جهان، یک میلیون تُن آن از سوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت ملی نفتکش مصرف می‌شود.

 

*** تامین سوخت کم سولفور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، استفاده از سوخت‌کم سولفور از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی بر اساس استانداردهای آیمو (سازمان جهانی دریانوردی (IMO) الزامی شده است.

نفت خام ایران در اغلب میادین نفت ترش و سنگین است، تا پیش از این نفت کوره تولیدی با سولفور بالا تولید می شد، اما با تغییراتی که در واحدهای فرآیندی پالایشگاه شازند اراک انجام شده، امکان تامین‌سوخت کم‌ سولفور مورد نیاز ناوگان دریایی ایران فراهم شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول