کد خبر:229014
پ
محمد راستاد
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

بندر جدید در شرق تنگه هرمز ساخته می‌شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از توافق برای احداث یک بندر جدید در شرق تنگه هرمز با ظرفیت نهایی سالانه ۱۵۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا خبر داد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از توافق برای احداث یک بندر جدید در شرق تنگه هرمز با ظرفیت نهایی سالانه ۱۵۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا خبر داد.

 

*** توسعه سواحل مکران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد راستاد در جلسه شورای معاونان و مدیران کل سازمان بنادر با رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

این بندر باید تا ۲۵ سال آینده بطور کامل عملیاتی شود.

ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر کشور در حال حاضر ۲۴۶ میلیون تن است که بر اساس مطالعات دقیق اقتصاد سنجی، در سال ۱۴۲۴ به حداقل ۶۳۰ میلیون تن کالا خواهد رسید.

این ظرفیت تا پایان سال آینده به ۲۸۵ میلیون تن می‌رسد و تا سال ۱۴۰۴ این ظرفیت به حداقل ۳۳۰ میلیون تن بالغ خواهد شد، اما در افق ۱۴۲۴ که کشور به ۶۳۰ میلیون تن ظرفیت بندری نیاز داریم، با ۲۹۰ میلیون تن کمبود ظرفیت روبرو هستیم.

بخشی از این ظرفیت باید از طریق توسعه بنادر کنونی و بخش دیگر که بیش از ۱۵۰ میلیون تن قدرت تخلیه و بارگیری در سال است باید در سواحل مکران ایجاد شود.

بندر جدید در محدوده کوه مبارک و در مجاورت پایانه‌های نفتی وزارت نفت ایجاد خواهد شد و هزار و ۳۰۰ هکتار از ۵ هزار هکتار اراضی تملک شده توسط وزارت نفت با موافقت معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد توسعه سواحل مکران به ساخت بندر جدید اختصاص خواهد یافت.

 

*** صادرات و واردات کشور

 

وی در خصوص هزینه احداث این بندر، گفت:

هزینه احداث این بندر را بر اساس نرخ‌های امروز ۱۰ هزار میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌ها از طریق منابع داخلی سازمان بنادر اعلام شد و عملیات اجرایی این بندر از سال ۱۴۰۴ آغاز شده و فاز اول آن در سال ۱۴۱۱ به پایان خواهد رسید.

عمده تجارت ایران را از طریق دریا‌های جنوب دانست و با بیان اینکه ۹۰ درصد صادرات و واردات کشور از طریق دریا‌ها انجام می‌شود.

هم اکنون ۲۱۶ میلیون تن کالا در بنادر جنوبی و ۳۰ میلیون تن دیگر از طریق دریای خزر مبادله می‌شود.

با مدیریت صحیح و با اتخاذ طرح‌های جایگزین و اقتضایی موفق شدیم بدون ایجاد اختلال فعالیت‌های کشتی‌ها را مدیریت کنیم و به ردم اطمینان می‌دهیم که کشور از نظر تامین مایحتاج و زیرساخت‌های بندری دچار دغدغه و توقف نخواهد شد و بنادر بدون اختلال در ترانزیت و ترانشیپ می‌توانند به فعالیت‌های خود ادامه بدهند.

 

*** توسعه ظرفیت بنادر

 

راستاد در ادامه افزود:

تاکنون در موارد بسیاری افراد و کشتی‌های حادثه دیده توسط ناوگان امداد و نجات دریایی ما امداد رسانی شده اند.

توسعه ظرفیت بندر چابهار از دو به ۸ میلیون تن در سال را گام مهمی در توسعه ظرفیت‌های بندری کشور خارج از تنگه هرمز و خلیج فارس و مبتنی بر اصول پدافند غیرعامل است.

این رشد ظرفیت با روند تقاضای کشور همخوانی دارد.

توسعه ظرفیت‌های بندری در غرب تنگه هرمز و از جمله توسعه بندر چابهار و کاهش وابستگی کشور به بنادر امام خمینی و رجایی را از موضوعات مهم است.

هم اکنون ظرفیت‌های بندری کشور در یک نقطه متمرکز نیست و با وجود تکیه کشور به بنادر هرمزگان، اما این توزیع بار در ۱۱ بندر اصلی و ۶۰ بندر کوچک کشور توزیع شده است و این بنارد قابلیت پذیرش انواع کالا‌ها و شناور را دارند.

 

*** تامین کالا‌های اساسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پایان با اشاره به تامین کالا‌های اساسی، اظهار داشت:

سال ۹۸ در دومین سال اعمال تحریم ها، ۱۵۰ میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با سال قبل آن، ۷ و نیم درصد رشد داشت و امسال هم با وجود همه سختی‌ها و مشکلات، تاکنون ۷۰ میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه یا بارگیری شده است.

با این وجود با بهره گیری از تجربیات ارزنده و توان تخصصی و توزیع زیرساخت‌ها در طول ۵ هزار و ۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی شمال و جنوب حتی یک روز هم اختلالی در زیرساخت‌های بندری از نظر تخلیه و بارگیری کالا‌ها بوجود نیامد.

از اردیبهشت ۹۷ تاکنون دشمن تلاش زیادی کرد تا کشتیرانی کشور را زمین گیر کند، اما در حوزه دریایی، کشور به نحو خوبی فعالیت‌های خود و بخصوص تامین کالا‌های اساسی را مدیریت کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول