کد خبر:228481
پ
پرواز
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

پروازهای عبوری از آسمان ایران ۱۹ درصد رشد کرد

نگاهی به آمار رسمی ارائه شده نشان می‌دهد در شهریورماه سال جاری تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران ۱۹ درصد رشد کرد.

نگاهی به آمار رسمی ارائه شده نشان می‌دهد در شهریورماه سال جاری تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران ۱۹ درصد رشد کرد.

 

*** رشد پروازهای عبوری از آسمان ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، گزارشی از وضعیت پروازهای عبوری‌از آسمان ایران در شهریور ماه ۹۹ اعلام کرد که براساس آن ۱۰ هزار و ۳۷۶ سورتی پرواز ایرلاین‌های خارجی از آسمان ایران عبور کرده‌اند.

بنابراین طی ماه مذکور روزانه به طور متوسط ۳۳۴.۷ پرواز عبوری در هر روز به ثبت رسیده است.

رقم مذکور، بالاترین میزان پرواز عبوری از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور از آسمان‌ایران بوده است؛ آن‌هم در شرایطی که بدلیل شیوع ویروس کرونا، تعداد پروازهای ایرلاین‌های مختلف جهان به شدت کاهش یافته است.

اگرچه تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران در شهریور سال ۹۹ نسبت به مرداد با رشد خوبی همراه شده اما نسبت به شهریور سال ۹۸ که ۲۳ هزار و ۵۱۱ سورتی پرواز عبوری به ثبت رسیده بود، کاهش ۴۴.۱۳ درصدی داشته است.

 

*** بیشترین تعداد 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ۶ ماهه نخست سال جاری تعداد پروازهای‌عبوری از آسمان ایران، ۴۱ هزار و ۲۵ سورتی پرواز بود در حالی که در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ ، ۱۶۱ هزار و ۸۹۳ سورتی پرواز از آسمان ایران عبور کرده بود که کاهش ۷۴.۶ درصدی نشان می‌دهد.

طی ۱۰ سال اخیر، بیشترین تعداد پروازهای عبوری در یک ماه، به شهریور ۱۳۹۶ با انجام ۴۰ هزار و ۲۵۷ سورتی پرواز (متوسط ۱۲۹۸ پرواز عبوری در هر روز) اختصاص داشت، کمترین تعداد نیز در اردیبهشت سال ۹۹ با انجام ۴ هزار و ۳۸۹ سورتی پرواز (متوسط ۱۴۱.۵ پرواز عبوری در هر روز) ثبت شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول