کد خبر:228750
پ
مجتبی یوسفی
عضو کمیسیون عمران مجلس:

تصویب یک فوریت طرحی برای افزایش بودجه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

عضو کمیسیون عمران مجلس از تصویب پرداخت ۳۵ درصد حق آلایندگی‌ها به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خبر داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس از تصویب پرداخت ۳۵ درصد حق آلایندگی‌ها به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خبر داد.

 

*** حق آلایندگی‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجتبی یوسفی ۵ آبان ماه ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت:

امروز در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی یک فوریت طرحی تصویب شد که به موجب آن ۳۵ درصد حق آلایندگی‌ها به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

در گذشته این میزان اعتبار به صندوق توسعه محیط زیست اختصاص پیدا می‌کرد که یکی از بزرگترین ظلم‌ها به شهرداری ‌ها و دهیاری‌ها بود، اما این مهم با همت نمایندگان به این دو دستگاه تعلق پیدا کرد.

 

*** افزایش بودجه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان از حذف بند ن تبصره ۶ قانون بودجه ۹۹ خبرداد و در توضیح دلیل آن، بیان کرد:

چون وجود این بند باعث کاهش منابع درآمد اعتباری دهیاری و شهرداری‌ها و کم شدن خدمات شهری و نارضایتی شهروندان و روستاییان و همچنین کاهش اعتبارات شهرداری‌ها برای مقابله با بلایای طبیعی، خشکسالی، سیل و زلزله شده بود، تصمیم بر حذف این بند از تبصره ۶ قانون بودجه سال جاری گرفته شد.

در حال حاضر شهرداری‌ها توان پرداخت حقوق کارکنان خود را ندارد و در این شرایط بودجه آن‌ها هم کم شده و شهرداری ‌ها با کمبود درآمد رو برو هستند که در این طرح این وضعیت سامان پیدا می‌کند.

پیش از این، دولت برای حل مشکلات به اسم آلایندگی دست در جیب مردم کرده و سبب کاهش حق شهرداری‌ها نیز شده بود که با تصویب این طرح جلوی این اقدامات نیز گرفته شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول