کد خبر:228168
پ
لایحه بودجه ۹۹
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

جزئیات جلسه مشترک دولت و مجلس/ بررسی طرح تامین کالاهای اساسی دستور کار جلسه بود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، جزئیات نشست مشترک دولت و مجلس را اعلام کرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، جزئیات نشست مشترک دولت و مجلس را اعلام کرد.

 

*** جلسه بررسی تامین کالاهای اساسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمیدرضا حاجی بابایی درباره جلسه مشترک دولت و مجلس، اظهار داشت:

جلسه بررسی تامین کالاهای اساسی، با حضور رییس مجلس، رئیس مرکز پژوهش های مجلس، نماینده کرمانشاه، رضاخواه و نادران عضو کمیسیون برنامه و بودجه، معاون سازمان برنامه و بودجه، رئیس سازمان تامین اجتماعی،  نائب رئیس کمیسیون اقتصادی و جمعی از کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس، به منظور بررسی تامین منابع کالاهای اساسی و همسان سازی حقوق بازنشستگان برگزار شد.

 

وی در ادامه افزود: طرح تامین کالاهای اساسی دستورکار جلسه مشترک مجلس و دولت بود و درخصوص منابع این طرح پس از بررسی‌های لازم توافق لازم صورت گرفت و مقرر شد، پورمحمدی مشورت لازم را با دولت انجام دهد.

در این توافق موضوع ۵۰ هزار میلیارد تومان بند(و)، تبصره ۲ در اختیار سازمان تامین اجتماعی بدون هیچگونه تغییر کماکان باقی می‌ماند.

 

*** تکمیل پروژه‌های نیمه تمام 

 

حاجی بابایی در ادامه بیان داشت:

منابع تامین کالاهای‌اساسی با رعایت مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه در جهت تامین کالاهای اساسی بر مبنای  ۱۲۰ هزار تومان برای سه دهک پایین و ۶۰ هزار تومان برای ۴ دهک بعدی خواهد بود.

 

وی به لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام  و مناطق محروم هم اشاره کرد و گفت:

۲۰ هزارمیلیارد تومان برای  تومان تکمیل پروژه های نیمه تمام و مناطق محروم، همچنین تکمیل همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری و تامین اجتماعی پیش بینی شده است.

خط قرمز ما در این طرح، تامین کالاهای اساسی و اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و تامین اجتماعی بطور کامل است.

 

*** پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پایان، اظهار داشت:

در مذاکرات امروز  پرداخت ۳۰ هزارمیلیارد تومان از مطالبات سازمان تامین اجتماعی برای کمک به این سازمان و همچنین اختصاص ۱۰هزار میلیارد تومان برای تکمیل همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و بازنشستگان غیر هیات علمی دانشگاه‌ها است، که علاوه بر بند(و)،به سقف تبصره ۲ افزوده شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول