کد خبر:228120
پ
غلامرضا هاشمی
مدیرعامل شرکت نوآوران مس:

تعمیر اساسی موتور ۱۶ سیلندر کامینز برای اولین بار در شمال ‌غرب کشور

مدیرعامل شرکت نوآوران مس از تعمیر اساسی موتور ۱۶ سیلندر کامینز برای اولین بار در شمال ‌غرب کشور خبر داد.

مدیرعامل شرکت نوآوران مس از تعمیر اساسی موتور ۱۶ سیلندر کامینز برای اولین بار در شمال ‌غرب کشور خبر داد.

 

*** تعمیر اساسی موتور ۱۶ سیلندر کامینز 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، غلامرضا هاشمی در خصوص اینکه این شرکت در نیمه نخست سال ۹۹ با همراهی مدیر عامل شرکت مس و مدیریت ارشد شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه توانسته است گام‌های موثری در جهت پیشبرد برنامه‌های تولید و تحقق بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر دستیابی به جهش تولید بردارد، اظهار کرد:

از مهمترین اقدامات انجام شده در شرکت نوآوران در شش ماهه نخست سال ۹۹ تعمیر اساسی موتور ۱۶ سیلندر کامینز برای اولین بار در شمال‌ غرب کشور با اتکا به توان داخلی است.

همچنین تولید و ساخت قطعاتی از قبیل فلنج دامپتراک‌های ۱۳۵ تنی بلاز، ساخت باکت بیل‌های مکانیکی سایز بزرگ، تعمیرات شاسی دامپتراک‌ها و … از دیگر دستاوردهای ارزشمند این شرکت در سال جاری است.

 

*** مشکلات عدیده‌ای این حوزه

وی با توجه به محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا و با اولویت حفظ سلامت پرسنل و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزود:

شرکت نوآوران مس توانست به تنهایی در روزهای بحرانی شیوع بیماری کرونا، خوراک کارخانه تغلیظ مجتمع مس سونگون را تامین و مانع از توقف چرخه تولید در این مجتمع شود.

هاشمی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۹ پیش‌بینی کردیم که بدلیل تعطیلی مشاغل و بازارهای اقتصادی در نتیجه بیماری کرونا و در پی اثرات سوء تحریم‌های بین‌المللی، تامین قطعات و لوازم یدکی ماشین‌آلات و تعمیرات آنان با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد، گفت:

از ابتدای سال ۹۹ در راستای غلبه بر محدودیت‌های بوجود آمده و تبدیل تهدیدها به فرصت، سرمایه‌گذاری و تمرکز بر بومی‌سازی دانش ساخت قطعات، تعمیرات و اورهال ماشین‌آلات سنگین معدنی در سرلوحه کار این شرکت قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت نوآوران در ادامه، تصریح کرد:

از مهمترین این اقدامات می‌توان به تعمیر اساسی موتور ۱۶ سیلندر کامینز اشاره کرد که برای اولین بار در شمال‌ غرب کشور انجام شد.

همچنین تولید و ساخت قطعاتی از قبیل فلنج دامپتراک‌های ۱۳۵ تنی بلاز، ساخت باکت بیل‌های مکانیکی سایز بزرگ، تعمیرات شاسی دامپتراک‌ها و … از دیگر دستاوردهای ارزشمند این شرکت در سال جاری است.

هاشمی درباره حوزه معدن و عملیات معدنی این شرکت در شش ماهه نخست سال ۹۹، اظهار کرد:

موفق به اتمام احجام قراردادی پروژه معدن مس انجرد علیرغم ابلاغ افزایش ۲۵ درصدی حجم قرارداد اولیه شد که فاز دوم عملیات باطله‌برداری و استخراج ماده معدنی از معدن مس انجرد با افزایش چند برابری حجم قرارداد نسبت به قرارداد اولیه در مرحله رایزنی و آماده سازی مقدمات شروع عملیات از جانب این شرکت است.

 

*** استقرار سیستم یکپارچه مدیریت

وی با توجه به نزدیک بودن به زمان افتتاح کارخانه آهک هیدراته اهر، بیان کرد:

همچنین  پروژه استخراج از معدن سنگ آهک گوره درق به مجموعه پروژه‌های در دست اقدام شرکت نوآوران مس افزوده شده و افزایش ظرفیت تولید معدن مذکور جزء برنامه-های آتی شرکت است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان مدیرعامل شرکت نوآوران استقرار سیستم یکپارچه مدیریت تحت استانداردهای ایزو ۹۰۰۱، ۴۵۰۰۱ و ۱۴۰۰۱ را از دیگر اقدامات مهم انجام شده در حوزه فنی و مهندسی عنوان کرد و اظهار داشت:

این اقدام به منظور بهبود عملکرد واحدها و فرآیندهای سازمان و مطابق با الزامات سیستم‌های مدیریت کیفیت و با هدف افزایش بهره‌وری صورت گرفته است

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول