کد خبر:227961
پ
بورس انرژی
مدیر عامل بورس انرژی ایران:

جزییات ابلاغیه بورس انرژی به کارگزاران رینگ برق اعلام شد

مدیر عامل بورس انرژی ایران، جزییات ابلاغیه بورس انرژی به کارگزاران رینگ برق را تشریح کرد.

مدیر عامل بورس انرژی ایران، جزییات ابلاغیه بورس انرژی به کارگزاران رینگ برق را تشریح کرد.

 

*** ابلاغیه بورس انرژی شرکت‌های کارگزاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید علی حسینی در ابلاغیه‌ای به همه شرکت‌های کارگزاری عضو این بازار، با اشاره به مصوبه اخیر هیئت وزیران پیرامون تامین برق در بورس انرژی، اظهار داشت:

بر اساس ابلاغ مصوبه ۲۰ مهر ماه سال ۹۹ هیئت وزیران کلیه مشترکین صنعتی برق با قدرت بالای پنج مگاوات موظف‌اند برق (انرژی الکتریکی) مورد نیاز را بوسیله قراردادهای دو جانبه و یا سایر روش‌های متداول دربورس انرژی ایران تامین کنند.

بر اساس این ابلاغیه مدیر عامل‌بورس ‌انرژی از مدیران عامل شرکت‌های کارگزاری درخواست کرد با توجه به اهمیت موضوع، نسبت به انجام امور مربوط به بازاریابی و جذب مشتریان بالقوه در این بازار اقدام کنند.

هیئت وزیران در ۲۰ مهر ماه سال ۹۹ در مصوبه‌ای کلیه مشترکان صنعتی برق با قدرت بالای ۵ مگاوات را موظف کرده بود، برق مورد نیاز خود را بوسیله قراردادهای دوجانبه و یا سایر روش های متداول در بورس انرژی تامین کنند.

 

*** قرارداد های دو جانبه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این مصوبه همچنین وزارت نیرو وبورس انرژی موظف شده‌اند که زیر ساخت‌های لازم برای تامین برق سایر مشترکین از طریق قراردادهای دو جانبه یا روش های متداول‌بورس انرژی را فراهم کنند، به گونه‌ای که بر اساس یک برنامه زمان‌بندی شده، در دو سال ۱۴۰۰ همه مشترکین بالای یک مگاوات مشمول بند یک این تصویب نامه مبنی بر تامین برق ازبورس انرژی شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول