کد خبر:227652
پ
قیمت بلیت هواپیما
فعال صنعت حمل و نقل هوایی:

ضرورت معافیت قطعات هواپیما از عوارض گمرکی/ شرکت‌ها موافق افزایش قیمت بلیت نیستند

فعال صنعت حمل و نقل هوایی بر ضرورت ضرورت معافیت قطعات هواپیما از عوارض گمرکی تاکید کرد.

فعال صنعت حمل و نقل هوایی بر ضرورت ضرورت معافیت قطعات هواپیما از عوارض گمرکی تاکید کرد.

 

*** ظرفیت صندلی هواپیما

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عبدالرضا موسوی در حاشیه بازدید امروز رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از پروازها در فرودگاه مهرآباد و رعایت حداکثر ظرفیت ۶۰ درصد صندلی هواپیما که قرار بود از امروز اعمال شود، اظهار داشت:

شرکت‌های هواپیمایی از اول انقلاب تاکنون تحت تحریم ناجوانمردانه غرب هستند، ضمن آنکه ما در داخل هم با مشکلات تصمیمات و قوانین غیرکارشناسی که به صنعت تحمیل شده است، مواجه هستیم.

حدود ۶۰ درصد هزینه شرکت‌های هواپیمایی ارزی است، در حالی که خدماتی که شرکت‌های هواپیمایی ارائه می‌دهند، ریالی است، وقتی نرخ ارز بالا می‌رود، شرکت‌های هواپیمایی باید از کجا ارز تأمین کنند؟ به هر حال اگر حمل و نقل هوایی به عنوان صنعتی استراتژیک مطرح است، باید حمایت شود.

همین ارز نیمایی که قرار بود برای شرکت‌های هواپیمایی تأمین شود تأمین نشد و از شب عید تاکنون به دلیل شیوع کرونا و نبود مسافر، اغلب پروازهای بین‌الملل قطع شده و هواپیماها به داخل آمده‌اند.

اگر از این صنعت حمایت نشود، شرکت‌های هواپیمایی تا یک‌ونیم سال آینده زمین می‌خورند.

 

*** پرداخت ۵ درصد از قیمت هر بلیت هواپیما به شهرداری منطقی نیست

 

فعال صنعت حمل و نقل هوایی در ادامه بیان کرد:

متأسفانه عوارض غیرمنطقی به نرخ بلیت هواپیما بسته‌اند، چرا باید ۵ درصد پول بلیت هواپیما به شهرداری پرداخت شود؟ مگر شهرداری چه خدماتی به شرکت‌های هواپیمایی و مسافران می‌دهد؟

 

*** ضرورت معافیت قطعات وارداتی هواپیما از مالیات و عوارض گمرکی

 

وی در ادامه گفت: چرا باید ورود هواپیما به کشور معاف از مالیات باشد، اما برای تأمین قطعات هواپیما و واردات آن مالیات بر ارزش افزوده و عوارض گمرکی پرداخت شود؟ بلیت هواپیما برای مردم مالیات بر ارزش افزوده ندارد، در حالی که بابت ورود قطعات هواپیما شرکت‌ها باید مالیات بر ارزش افزوده بدهند.

 

*** هزینه شرکت های هواپیمایی ارزی است 

 

موسوی در ادامه بیان داشت:

به هر حال اگر بخواهیم گردشگری را در کشور توسعه دهیم، پرواز به نقاط محروم برقرار کنیم و مناطق توسعه‌نیافته را با برقراری پروازها توسعه دهیم، ضرورت دارد از صنعت حمل و نقل هوایی حمایت شود.

 

*** شرکت ها موافق افزایش قیمت بلیت هواپیما نیستند

 

وی در ادامه اضافه کرد:

امروز در دنیا قیمت یک ساعت پرواز ۴ هزار دلار است، ام در مسیری یک‌ونیم ساعته که رفت و برگشت آن ۳ ساعت می‌شود، ۲شرکت های هواپیمایی ۲ هزار دلار از مسافر دریافت می‌ کنند؛ قطعا شرکت های هواپیمایی موافق افزایش قیمت بلیت هواپیما نیستند چون به هر حل تعداد مسافران در این صنعت با افزایش قیمت ها کاهش می‌یابد، ولی دولت چاره‌ای بیندیشد و ارز شرکت‌های هواپیمایی را تأمین کند.

همین هواپیماهای شرکت های هواپیمایی داخلی سال گذشته با دلار ۱۲ هزار تومانی بیمه شدند و اگر خسارت ببینند، بیمه با احتساب دلار ۱۲ هزار تومانی جبران خسارت می‌کند و این برای شرکت‌های هواپیمایی مشکل‌آفرین است.

 

*** تعرفه فرودگاهی برای شرکت های هواپیمایی ریالی شود

 

موسوی در ادامه سخنان خود اظهار داشت:

چرا عوارض فرودگاهی در مسیرهای داخلی برای شرکت‌های هواپیمایی ارزی است در حالی که باید ریالی باشد، حتی تعرفه پارکینگ هواپیما نیز ارزی است، وقتی هواپیمای ناوگان به دلیل تحریم زمینگیر است، چرا شرکت ها باید تعرفه پارکینگ ارزی پرداخت کنند؟ وقتی که به دلیل شیوع کرونا پروازها کاهش یافته است، چرا باید روزی ۳ میلیون تومان پول پارکینگ هواپیما بدهند؟

از سوی دیگر هم شرکت فرودگاه‌ها به عنوان یک ارگان دولتی از شرکت های هواپیمایی طلب دارد که برای پرداخت این بدهی‌ها هم شرکت ها مشکلاتی دارند.

 

*** هواپیماها به فیلتر تصفیه هوا HEPA مجهز هستند

 

فعال صنعت حمل و نقل هوایی  درباره رعایت فاصله گذاری در پروازها اظهار داشت:

این موضوع فروش فقط ۶۰ درصد ظرفیت پروازها در شرکت های هواپیمایی دنیا مصداق چندانی ندارد و طبق استانداردهای یاتا اغلب شرکت‌های هواپیمایی چنین موردی را ندارند.

در هواپیماها از سال ها قبل فیلتر تصفیه هوا HEPA فعال است که ۹۹ درصد ویروس‌ها و باکتری‌های را جذب می‌کند.

موسوی در ادامه افزود: طبق گزارشات که به دست ما رسیده است، ما در پروازها تاکنون آلودگی کرو پروازی و مسافر به ویروس کرونا را در داخل پروازها نداشته‌ایم؛ ‌یاتا هم اعلام کرده است در هر ۲۷ میلیون نفر مسافر هواپیما یک نفر به ویروس کرونا آلوده شده است و اینکه وزارت بهداشت فروش حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت صندلی را به شرکت‌های هواپیمایی تحمیل کند، انصاف نیست.

 

*** ظرفیت پروازها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فعال صنعت حمل و نقل هوایی در پایان، اظهار داشت:

اینکه ظرفیت پروازها کاهش یابد به هر حال هزینه‌ای است که به دوش شرکت‌های هواپیمایی تحمیل می‌شود و دولت باید در این باره چاره‌ای بیندیشد.

پیشنهاد می‌شود وزارت بهداشت و دولت راهکاری جبرانی بابت فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها برای شرکت‌های هواپیمایی درنظر بگیرند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول