کد خبر:227011
پ
استخراج بیش از ۹۱۱.۶ هزار تن زغالسنگ خام
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

استخراج بیش از ۹۱۱.۶ هزار تن زغالسنگ خام

میزان استخراج زغالسنگ خام در منطقه البرز مرکزی و طبس در نیمه نخست سال ۹۹ به رقم ۹۱۱ هزار و ۶۸۴ تن رسید که موجب تولید نزدیک به ۳۵۰ هزار تن کنسانتره شد.

میزان استخراج زغالسنگ خام در منطقه البرز مرکزی و طبس در نیمه نخست سال ۹۹ به رقم ۹۱۱ هزار و ۶۸۴ تن رسید که موجب تولید نزدیک به ۳۵۰ هزار تن کنسانتره شد.

 

*** میزان استخراج زغالسنگ خام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برپایه جداول آماری سازمان ایمیدرو، ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۹ میزان تولید کنسانتره زغالسنگ در واحد های یاد شده به رقم ۳۴۹ هزار و ۶۹۸ تن رسید.

بیشترین میزان تولید کنسانتره زغالسنگ در دوره ۶ ماهه سال ۹۹ در خرداد ماه با رقم ۶۹ هزار و ۶۶۵ تن ثبت شد و بالاترین بازدهی استخراج زغالسنگ در نیمه نخست سال ۹۹ در شهریور ماه با ۱۹۰ هزار و ۱۰۷ تن رقم خورد.

میزان ارسال کنسانتره به مبادی مصرف ( ذوب آهن) در دوره این گزارش رقم ۳۳۷ هزار و ۱۰۳ تن ثبت شد.

برابر آمار ایمیدرو سال ۹۸ در مجموع یک میلیون و ۵۸۵ هزار و ۵۳۱ تن زغالسنگ خام استخراج شده بود و از این میزان سهم کنسانتره تولیدی به رقم ۶۶۴ هزار و ۵۶۸ تن رسید و مجموع ارسال کنسانتره هم به رقم ۷۰۰ هزار و ۵۵۸ تن ثبت شد.

اختلاف میزان تولید و ارسال کنسانتره در سال ۹۸، ناشی از ذخیره موجود در واحدهای تولیدی ( البرز مرکزی و طبس ) بود.

تیرماه ۹۸ بالاترین میزان استخراج زغالسنگ خام بود که رقم ۲۱۳ هزار و ۵۰ تن ثبت شد.

 

*** ۱.۷ میلیون تنی زغالسنگ عملکرد ۹۷

 

براساس این بررسی، سال ۹۷ میزان استخراج زغالسنگ خام در دوره ۱۲ ماهه رقم یک میلیون و ۷۴۹ هزار و ۵۴۰ تن را نشان داد که بالاترین سطح تولید این ماده معدنی است.

میزان کنسانتره زغالسنگ در سال ۹۷ بالغ بر ۷۳۲ هزار و ۵۴ تن بود و میزان ارسال کنسانتره هم به رقم ۷۵۹ هزار و ۵۹۹ تن رسید.

 

*** ایجاد پایگاه امداد و نجات 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزارت صنعت از سال ۹۷ وعده ایجاد چهار پایگاه امداد و نجات در کشور در ارتباط با معادن زغالسنگ داده که یکی از این پایگاه‌ها قرار است در شهرستان طبس ایجاد شود و از محل این پایگاه‌ها، ایمنی در معادن بیشتر می‌شود.

همچنین با توجه به شرایط معادن زغال سنگ، این معادن مشمول معافیت می‌شود و هر کدام از معدن‌کاران که نیاز به ماشین‌آلات معدن دارند، می‌توانند با استفاده از تسهیلات و معافیت مالیاتی وارد کنند که این نیز وعده پیشین وزارت صنعت در این بخش است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول