کد خبر:227165
پ
استانداردسازی آشیانه بالگردهای تحقیقاتی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

استانداردسازی آشیانه بالگردهای تحقیقاتی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در راستای برنامه‌های اکتشافی خود اقدام به استانداردسازی آشیانه بالگردهای تحقیقاتی خود نموده است.

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در راستای برنامه‌های اکتشافی خود اقدام به استانداردسازی آشیانه بالگردهای تحقیقاتی خود نموده است.

 

*** استانداردسازی آشیانه بالگردهای تحقیقاتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این سازمان در سال‌های اخیر سعی نموده در چارچوب یرنامه‌های اکتشافی خود روش ژئوفیزیک هوایی را با استفاده از فناوری روز دنیا و با کمک کارشناسان ایرانی و بومی‌ مورد استفاده قرار دهد.

در همین راستا نگهداری و تجهیز ابزار این روش با وجود تحریم‌های ظالمانه به یکی از مهمترین دغدغه‌های مسئولان این سازمان بوده که در سال‌های اخیر به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در زمینه خودکفایی و اجرای استانداردهای بین‌المللی در داخل کشور دست پیدا کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، ساخت آشیانه جدید بالگرد و تجهیز آن براساس استانداردهای سازمان هواپیمایی کشور از جمله فعالیت‌هایی بوده است که تازگی به پایان رسیده و بالگردهای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در آشیانه جدید و مطابق با استانداردهای لازم مستقر شده‌اند.

 

*** رشد ۵۰ درصدی آنالیز مواد معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی از رشد ۵۰ درصدی آنالیز موادمعدنی به دلیل تجهیز آزمایشگاه‌های این سازمان خبر داد و اظهار داشت:

ساز و کار جدید اکتشافات ژئوفیزیک هوایی با تأمین منابع مالی ازسوی بخش خصوصی در قالب تفاهم‌نامه‌های چندجانبه اجرایی می‌شود.

 

شهیدی با بیان اینکه اهداف پروژه‌های شناسایی و پیجویی اکتشافی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با مشارکت بخش خصوصی و منابع عمومی دولت تا قبل از پایان دولت یازدهم محقق خواهد شد، افزود:

در ۶ ماه نخست سال ۹۹ با توجه به کندی‌ها و کاستی‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، تمامی تلاش ما بر این بود تا با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و سلامت کارشناسان متخصص، خللی به ماموریت‌های فنی در حوزه کشف ذخایر معدنی و مطالعات زمین‌شناسی وارد نشود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول