کد خبر:226967
پ
بازار خودرو
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

کاهش ۱۰ تا ۲۷ میلیونی قیمت خودرو همزمان با ریزش قیمت‌ها در بازار ارز

بازار خرید و فروش خودرو متأثر از کاهش قیمت دلار با ریزش ۱۰ تا ۲۷ میلیون تومانی قیمت‌ها روبرو شد.

بازار خرید و فروش خودرو متأثر از کاهش قیمت دلار با ریزش ۱۰ تا ۲۷ میلیون تومانی قیمت‌ها روبرو شد.

 

*** کاهش ۱۰ تا ۲۷ میلیونی قیمت خودرو 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همزمان با کاهش قیمت دلار و سکه در بازار خرید و فروش خودرو نیز متأثر از این موضوع با تغییرات قیمتی روبرو شده است.

به اعتقاد فعالان بازار خودرو طی دو ماه اخیر به صورت غیرمنطقی روند افزایش قیمت را در انواع محصولات داخلی و مونتاژی شاهد بوده است که یکی از عوامل تاثیرگذار بر این موضوع نوسانات نرخ ارز است اما رشد قیمت‌ها در بازار به حدی بالاست که کاهش ۱۰ تا ۲۵ میلیون قیمت خودرو طی دو روز اخیر به دلیل کاهش قیمت دلار آن چنان محسوس نیست.

در بازار امروز خودروی ۲۰۶ تیپ دو با کاهش ۲۴ میلیون تومانی با قیمت ۲۲۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با کاهش ۲۷ میلیون تومانی با قیمت ۲۲۸ میلیون تومان و پراید ۱۳۱ با کاهش ۱۲ میلیون تومانی با قیمت ۱۱۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

علاوه بر این سمند LX نیز با کاهش ۱۵ میلیون تومانی ۲۱۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است البته با وجود کاهش قیمت‌ها در بازار امروز خرید و فروش خودرو همچنان معامله‌ای در بازار انجام نشده و همه منتظر ثبات قیمت‌ها در بازار هستند.

 

*** کاهش خرید و فروش خودرو 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به اعتقاد فعالان بازار در طول دو ماهه اخیر خرید و فروش خودرو تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده اما این موضوع مانعی بر افزایش قیمت‌ها نشده و هر کس به صورت سلیقه‌ای قیمت‌هایی را برای خودروهای خود پیشنهاد می‌کند این موضوع البته در خودروهای مونتاژی بیش از محصولات داخلی است به نحوی که خودرو پژو ۲۰۰۸ تا یک میلیارد و ۱۰۰ هزار تومان نیز قیمت‌گذاری شده درحالی که این رقم به هیچ وجه برای این خودرو منطقی نیست.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول